На сайті Чернівецької обласної ради з’явився проект рішення "Про звернення щодо Закону "Про освіту", в якому пропонується закликати президента Петра Порошенка накласти вето на вказаний закон.
Як зазначається у відповідному
проекті звернення до Порошенка, депутати закликають його внести зміни до закону або скористатися правом вето, бо він "спричинить порушення конституційних прав і свобод громадян України, несе загрозу авторитету нашої держави на міжнародній арені, ставить під сумнів щирість проголошених Україною євроінтеграційних прагнень".
Окрім того, у проекті звернення депутатів Порошенкові пропонується направити проект Закону "Про освіту" на експертизу Генсекретарю Ради ЄС та до Венеціанської комісії на відповідність його положень європейським стандартам та цінностям і, тільки у разі їх позитивних висновків, ініціювати його повторний розгляд Верховною Радою.
Проект рішення підготував депутат обласної ради від фракції "Опозиційний блок" Дмитро Павел. Тепер його мають розглянути на сесії обласної ради.
Раніше повідомлялося, що у Чернівцях активісти, волонтери та учасники АТО
провели мітинг поблизу Генерального консульства Румунії у Чернівцях з вимогою до представників румунської нацменшини не спекулювати на мовному питанні.
Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту", який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює, що навчання в усіх українських школах, у тому числі у місцях компактного проживання національних меншин у прикордонних територіях, починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
У зв’язку з цим, румунська спільнота Чернівецької області надіслала листа до президента України Петра Порошенка з проханням накласти вето на цей закон, заявивши що він "неконституційний".
14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії та Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту.
Із засудженням нового закону виступив парламент Румунії, який з цього приводу прийняв спеціальну декларацію, у якій висловив надію на дотримання європейських стандартів у сфері захисту прав нацменшин в Україні після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту".
Президент Румунії Клаус Йоханніс скасував візит до України через цей закон.
26 вересня президент України Петро Порошенко підписав цей закон.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-09-2017, 20:06
0
3 336