У Чернівецькій області упродовж кількох останніх днів госпіталізували чотирьох хворих з підозрою на лептоспіроз.
Про це повідомляється на сайті Державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", пише molbuk.ua
"За 7 місяців 2017 року випадків захворювання на лептоспіроз не території області не зареєстровано. Одночасно, за останні кілька днів серпня госпіталізовано 4 хворих з підозрою на лептоспіроз", - йдеться у повідомленні.
"Показник інфікованості лептоспірами мишоподібних гризунів за 7 місяців 2017 року зберігається на рівні аналогічного періоду попереднього року (4,5% досліджених зразків) – інфіковані гризуни виявлялись на всій території області, крім Герцаївського, Новоселицького, Сторожинецького районів", - повідомляють медики.
Довідка. Лептоспіроз - небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.
Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.
В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.
Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.
Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.
Лептоспіроз лікують антибіотиками. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою - зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.
Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенційно зараженій воді і контактів із інфікованими тваринами. Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-08-2017, 14:27
0
4 212