Сотні військовослужбовців щороку звертаються до обласного центру зайнятості на Буковині в пошуках роботи. Так, за словами
заступника директора Чернівецького обласного центру зайнятості Марії КОБЄЛЄВОЇ, цьогоріч до центру звернувся 881 військовослужбовець, який пройшов війну на Сході. Працевлаштувати вдалося 105 осіб. Ще кілька десятків брали участь у громадських та інших тимчасових роботах та майже чотири десятки отримали статус, що свідчить про їхню інвалідність.
– Бійці знаходять себе й у цивільному житті. Так четверо атовців, що перебували в нас на обліку, завдяки відповідним програмам, розпочали власні справи. Двоє з них – у торгівлі. Третій відкрив хімчистку, а четвертий почав надавати послуги сантехніка та з догляду за кондиціонерами. Проте все ж чимала частина бійців залишається без роботи, – каже М. Кобєлєва.
За словами пані Марії, пройшовши горнило війни, бійці не завжди готові призвичаїтися до звичайного життя. Дехто не може звикнути до нових умов та не можуть протриматися на цивільній роботі й місяця. Інші звикли до хорошої зарплатні, яку вони отримували на Сході. Натомість багато наших роботодавців пропонують зарплату на рівні мінімальної. За такі гроші вчорашні бійці не хочуть іти працювати.
– Варто ще зазначити, що далеко не всі мають відповідну освіту. Лише 24 відсотки з них мають вищу. Понад 30 відсотків здобули середню спеціальну, а решта мають лише загальну освіту, – розповідає М. Кобєлєва.
Коли наші центри зайнятості розпочали співпрацювати з військкоматами, з’ясувалося, що чимало демобілізованих військовослужбовців готові повернутися в армію та піти служити за контрактом. Наприклад, цьогоріч близько півсотні ветеранів АТО вже підписали контракт зі Збройними силами.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-08-2017, 18:56
0
2 079