З початку року на "робочих" сайтах, які публікують вільні робочі місця у Чернівецькій області, показують стабільне збільшення вакансій. Також зростання кількості вільних місць роботи фіксують й у обласному центрі занятості.
Щоправда, більший акцент працедавці роблять на робітничі професії.
Так за перші півроку в ЦЗ зареєстровано 7 666 вакантних посад, що у півтора раза більше, ніж за аналогічний період минулого року.
–Нині служба зайнятості пропонує безробітним 1 079 вакансій. Найбільше кадрів потребують підприємства легкої промисловості. Для швачок маємо 44 робочі місця, для операторів швацького устаткування – 5 вакансій, закрійників – 3 пропозиції роботи, –розповідає
в.о. директора Чернівецького обласного центру зайнятості Любов КОЖОЛЯНКО. – Людей із такими професіями шукають ТОВ "Трембіта", ТОВ "Сентекс Фешн", ПРАТ "Трикотажна фірма "Арніка" та Чернівецьке виробниче підприємство "Черемош". Ці роботодавці гарантують офіційне працевлаштування і заробітну плату від 3 200 до 6 000 гривень. Своїх працівників вони готові довозити до Чернівців із Заставнівського, Герцаївського, Глибоцького та Новоселицького районів.
За словами Любов Кожолянко, для осіб, які не мають потрібної кваліфікації, але хочуть освоїти професію швачки, на замовлення роботодавця служба зайнятості безкоштовно навчить або перекваліфікує через Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Також у ЦЗ пропонують чимало вакансій і для інших працівників. Так для робітників із обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин є 215 вакансій, державних службовців та менеджерів – 63 пропозиції роботи.
Незважаючи на помітне збільшення вакансій, безробітних все одно набагато більше. Хоч у центрі занятості фіксують зменшення безробіття, навантаження на одне робоче місце досить велике – 7 людей на одну вакансію.
Та все ж таки підприємства області скаржаться на брак робочих рук. Як не дивно, але на ринку не вистачає також і некваліфікованих працівників.
–Наше підприємство росте, розвивається, наші працівники, особливо кваліфіковані спеціалісти, мають гарну зарплату. Водночас відчуваємо відтік низькокваліфікованих кадрів, – зазначає
Павлина ЛЯГУ, заступник директора малого підприємства "Скіф", яке виготовляє дерев’яні меблі. – Ми не можемо платити велику зарплатню таким працівникам. Якщо будемо платити технічному персоналу більше, нівелюється кваліфікована робота. Працівники зі знаннями та досвідом не матимуть мотивації працювати краще. Водночас підприємство за власний рахунок розвозить працівників додому, годує гарячими обідами, тож, крім зарплати, є й інші переваги. Але люди все одно не хочуть працювати.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-07-2017, 14:28
0
4 952