В рамках прес-конференції щодо стану та перспектив третього року децентралізації в Чернівецькій області заступник директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Юрій Чобан поінформував про стан справ з бюджетами утворених об’єднаних територіальних громад краю.
Дохідні частини бюджетів усіх об'єднаних громад Буковини перевиконуються. Про це на прес-конференції щодо стану та перспектив третього року децентралізації в Чернівецькій області розповів заступник директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Юрій Чобан.
"За даними порівняльного аналізу, проведеного фахівцями Департаменту фінансів, порівняно з першим півріччям минулого року та аналогічним періодом 2017 року, дохідна частина бюджетів об’єднаних територіальних громад збільшилася на 43%. Такий же показник зростання зафіксовано відповідно на 1 жителя територіальної громади. Так, доходи на 1 мешканця ОТГ за I півріччя 2016 року в середньому по всіх 16 ОТГ краю складали 512,1 грн., за відповідний період 2017 року – 711,2 грн.", - наголосив посадовець.
Щодо виконання бюджетів ОТГ, за січень – червень 2017 року виконано всі бюджети громад за власними надходженнями (загальний фонд) на 112,5%, з початку утворення ОТГ не було випадків невиконання доходної частини бюджетів ОТГ, натомість фіксувалося значне перевиконання.
Так виконання бюджету по Вашківецькій ОТГ станом на 01.07.2017 року становило 133,2% (плюс 732 тис. грн. до запланованого), Великокучурівській ОТГ – 141%, Волоківській – 115%, Глибоцькій – 109%.
По всіх ОТГ прослідковується значне перевиконання дохідної частини бюджетів.
Посадовець зазначив, що основна дохідна частина бюджету громад формується за рахунок таких податків, як податок з доходів фізичних осіб ( близько 54% в бюджетах ОТГ), плата за землю (12,3%), єдиний податок (13,6%).
Читайте: До кінця року на Буковині утвориться ще 6-7 об’єднаних громадРазом з тим, слід відмітити, що при аналізі виконання дохідної частини бюджетів сільських рад Чернівецької області, що не об'єдналися в ОТГ, спостерігається по більшості бюджетів значне їх недовиконання. При тому, коли виконання сільських бюджетів за доходами, становить більше 100% (власні надходження) асигнувань з даних коштів не вистачає в більшості навіть на забезпечення видатками по утриманню апаратів управління сільських рад.
В рамках прес-конференції заступник директора профільного департаменту повідомив про видатки ОТГ краю в освітній, культурній та медичній галузях.
Зокрема, нині 16 ОТГ області фінансують 141 освітній заклад. Відповідна загальна сума фінансування за перше півріччя 2017 року склала 230 млн. 782 тис. грн. 63 заклади охорони здоров’я в 16 ОТГ (штатна чисельність 481) за аналогічний період профінансовано в сумі 15 млн. 650 тис. грн. По 16 ОТГ на утримання 150 закладів культури за 6 місяців цього року витрачено 16 млн. 32 тис. грн.
ОТГ отримують освітню і медичну субвенцію напряму з держбюджету. Загальні суми по освітній та медичній субвенції складають за перше півріччя цього року 140, 5 та 56 млн. грн. на 16 ОТГ відповідно.
"Фахівцями Департаменту фінансів облдержадміністрації організовано систематичну роботу щодо виїздів в ОТГ області для надання необхідних методичних рекомендацій, практичної допомоги у виконанні доходної та видаткової частини бюджетів. На сьогодні проблем з виконанням доходної частини бюджетів та фінансуванням видаткової по всіх ОТГ краю немає. Фінансування проводиться в звичному режимі", - підсумував Юрій Чобан.
27-07-2017, 09:19
0
1 511