Управління цивільного захисту населення обласної державної адміністрації звертається до населення Буковини з проханням пам'ятати правила поведінки у випадку, коли людина заблукала у лісі.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Чернівецької ОДА.
Якщо ви заблукали у лісі, зберігайте спокій та уникайте паніки. Негайно зупиніться і присядьте, не робіть більше жодного кроку, не подумавши. Думати можна тільки про одне, як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях.
Пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайтеся простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири, найкраще – залізницю, судноплавну ріку, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг виходьте "на воду" - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей. Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево – погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися. Існують природні прикмети, що дозволяють вибрати вірний напрямок:
- мурашники завжди розташовуються з південного боку дерева, пенька або куща;
- кора більшості дерев з північної сторони грубіша, іноді покрита мохом; якщо мох росте по всьому стволу, його найбільше з північної сторни, особливо поблизу коріння;
- річні кільця на пні спиляного дерева розташовані нерівномірно – із південної сторони вони звичайно товщі. Просіки у великих лісових масивах завжди зорієнтовані у напрямку північ – південь або схід – захід.
Якщо точно знаєте, що вас будуть шукати - залишайтесь на місці, розведіть вогнище, співайте пісні - по диму і голосу людину простіше знайти. Подавати звукові сигнали можна ударами палиці об дерева - звук від них далеко розходиться по лісі.
Правильно користуйтесь вогнем. Він є одним з основних засобів виживання в лісі. За допомогою вогню Ви можете зберегти тепло, сушити одяг і подавати сигнали. Завжди тримайте сірники у водонепроникному пакеті.
Уникайте переохолодження. Воно трапляється, коли людина не звертає уваги на холод та не має відповідного одягу і захисту.
Використовуйте навички та вміння будування схованок, або користуйтесь природними печерами. Це допоможе виживанню у лісі, забезпечить Вам захист і тепло.
Бережіть та економно використовуйте воду. Вона більш важлива для вашого вживання, ніж їжа.
Запам'ятайте! Діти повинні знати, що вони не будуть покарані за те, що заблукали. Були випадки, коли діти ховалися від шукачів через те, що боялися бути покараними. Отже, для того щоб, залишитися живими, опинившись на самоті в лісі, потрібні елементарні початкові знання, спокій, зосередженість та величезне бажання знайти вихід із складної ситуації.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-07-2017, 19:19
0
2 281