RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Буковинські письменники підтримали буккросинг у сервісному центрі МВС

У нових сервісних центрах МВС запроваджується буккросинг - вільний рух книги за принципом "візьми-принеси-прочитай-передай".

Про це повідомляє прес-служба Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області.

Звернувшись за послугою (зареєструвати, перереєструвати транспортний засіб, отримати посвідчення водія, чи з якихось інших питань, що потребують певного часу на вирішення), відвідувач може заповнити вільний час не мобільним пристроєм, а взятою з полички-бібліотечки книжкою. Можливо, він не лише полистає її сторінки, зверне увагу на автора, тему, ілюстрації, але й захоче забрати з собою, почитати. Це можна зробити, залишивши на поличці свою книжку, що стане предметом цікавості для інших громадян. Про рух книжки можна повідомити в соціальній мережі, що розширить географію її переміщення.

Наразі в РСЦ МВС в Чернівецькій області триває реконструкція приміщення колишнього МРЕВ під сервісний центр сучасного зразка. Водночас, працівники РСЦ подбали про формування майбутньої бібліотечки Буккросинґу, зокрема, поділившись цікавою ідеєю з буковинськими письменниками. Її підтримали голова Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України Василь Довгий, відомі на Буковині і за її межами літератори Володимир Вознюк, Мирослав Лазарук, Василь Васкан та інші.

Вже сформовано основу бібліотечки із творів згаданих письменників, а також інших, різних поколінь, із своїм світобаченням, стилем, творчим інструментарієм. Серед них — Марія Матіос із "Вирваними сторінками з біографії", Василь Фольварочний з "Обірваними струнами", Оксана Драчковська з романом "Зілля", Христя Венгринюк з "Хутором Америка", "Книга з повітря" Сергія Воронцова, "Записки на зап’ястях" Лесі Воронюк, "Таємниця гори діда Лева" Миколи Максимця інші твори буковинських поетів, прозаїків.
Буккросинґ на Буковині популяризуватиме в такий оригінальний спосіб саме буковинських майстрів слова, втім, це не заперечує поповнення бібліотечки творами української, світової і просто цікавої літератури.

Регіональний сервісний центр МВС в Чернівецькій області звертається до всіх бажаючих долучитися до формування інтелектуальної складової державного сервісного відомства, що оновлює службовий процес, наповнює його благородним змістом. Запрошують також до участі в проекті представників буковинських видавництв.

Довідково

Як роз’яснює Вікіпедія, ідею буккроссинґу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у травні 2002 року. Для початку він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було близько 300 активних користувачів, які "відпускали" книги і приводили нових учасників. У квітні 2003 року сайт налічував 113 тисяч учасників, і 2004 року Короткий словник Оксфорда вже містив слово "буккросинг". Того самого року буккросинг зобразили як частину сюжетної лінії в австралійській мильній опері "Сусіди". Тоді ж буккросинг добре стартував у Хорватії також, завдяки Велимиру Шуберту. Станом на 23 липня 2010 року, Bookcrossing.com мав більш, ніж 871 000 учасників з понад 6 427 000 зареєстрованих книг. У березні 2012 кількість учасників перевищила 1 000 000, а кількість зареєстрованих книг — 8 500 000. На травень 2013 року було зареєстровано 1 855 000 учасників і 9 710 000 книг. На листопад 2014 року, на міжнародному сайті зареєстровано більш як 13 мільйонів книг. У липні 2007 року Сінгапур став першою офіційною буккросинговою країною у світі. Ініціативу запустили спільно з Національною бібліотекою Сінгапуру, і 2000 місць по всій країні стали "гарячими точками", як офіційні зони буккросингу. 2008 року буккросинг впровадили в Абу-Дабі, як частину спільної діяльності з керівництвом Абу-Дабі з культури та спадщини. 2010 року буккросингові зони відкрито в Сербіі. Згодом вуличні публічні буккроссингові безпечні полиці з’явилися і в Україні, зокрема, у містах Львів, Київ, Хмельницький, Херсон.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Igor
10-07-2017, 10:37
Коментарів 0 Переглядів 2 277

ДБР затримало керівника Нацпарку на Буковині на великому хабарі - фото, відео

Чиновник вимагав 65 тис. доларів із бізнесмена за оренду ділянки у парку
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі
Фото: Мала академія наук


Експонати виставки розроблені у форматі коміксів


Україна не Ізраїль. Блог Ярослава Волощука
Наївності нашої влади немає меж.
Маленьких Парижів не існує. Блог Юлії Пацаранюк
Минулого місяця довелося провести кілька незабутніх днів у прекрасному Парижі.
ВІДЕО Переглянути все відео

До Чернівців Сашко Лірник завітав із двома програмами: для дітей та дорослих


Ми допоможемо тобі створити незабутні Reels, TikTok, подкасти, лекції та будь-який інший формат, який ти забажаєш. І найголовніше - ми створимо атмосферу, яка надихає! 🤩

Голосування за номінантів триває з 1 жовтня до 15 листопада!

Якщо ви не задоволені системою опалення вдома — багато платите за газ чи електроенергію, а тепла не відчуваєте — це найперший і найвагоміший дзвіночок, аби замислитися над альтернативним джерелом обігріву.

Чоловіче здоров'я — важлива тема, яка часто залишається поза увагою, доки не з'являються серйозні симптоми. Захворювання передміхурової залози, такі як аденома простати та простатит, стають все більш поширеними з віком, викликаючи фізичний дискомфорт і психологічні труднощі. Але сьогодні, завдяки досягненням сучасної медицини, ці проблеми можна ефективно вирішувати без хірургічного втручання.

Власний автомобіль не просто функціональна та дорога техніка, а необхідність – те, що приносить комфорт, відчуття стабільності, свободи, самодостатності та мобільності. Однак ставши власником авто кожен бере на себе відповідальність перед іншими учасниками руху.