RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Катаюся і в дощ, і в сніг»: чернівчанин за допомогою велосипеда лікує діабет

Ще три роки тому чернівчанин Валерій ПОСТОЛОВСЬКИЙ важив 110 кілограмів, харчувався чим завгодно і не займався спортом. Та все змінив діагноз – діабет другого типу.

Медики тоді сказали пану Валерію: якщо він не поставиться серйозно до свого захворювання, не змінить спосіб життя і не почне правильно харчуватися, то проживе не більше п’яти років. Чоловіка це вразило – як, лише п’ять років? Він ще ж стільки всього має зробити, ще стільки енергії відчуває!

Довелося покинути роботу

Багато років, ще з 1980-х, Валерій Постоловський працював музикантом у народної артистки України Лілії Сандулеси, грав на трубі. Щоденні роз’їзди, концерти, ненормоване харчування – усе це не сприяло покращенню здоров’я. Тож, врешті, чоловік звільнився з роботи і зайнявся собою. Почав сам готувати собі їсти і щодня кататися на велосипеді. Це допомогло знизити рівень цукру у крові майже до норми, схуднути практично удвічі та набути чудової фізичної форми. Нині у свої 55 років пан Валерій почувається краще від багатьох молодих і здорових і вже майже півроку не вживає ліків.

– Три роки тому у мене виявили діабет, – розповідає Валерій Постоловський. – Медики наголосили, якщо я серйозно не поставлюся до цієї проблеми, то протягну не більше п’яти років. Що маю повністю змінити стиль життя, щодня собі варити їсти. А я завжди був у роз’їздах, працюючи з Лілією Сандулесою. Їздили по тисячі кілометрів на день. Часто не встигав перекусити, з’їдав що-небудь, і так майже щодня. Тож, дізнавшись про діагноз, я покинув роботу. Бо при такому графіку дотримуватися дієти нереально. Почав сам собі готувати їсти – сніданок, обід, вечерю. Перших три місяці було дуже важко. Але правильно кажуть, що людина, як собака, – до всього звикає. Через три місяці мені почало здаватися, що іншого харчування й бути не може. І вже три роки поспіль майже щодня однаково харчуюся. На ранок – вівсянка, на обід – овочевий або гороховий суп, ввечері – салат із зелені. Головне, щоби все було у розумних межах. А не так, як раніше – увесь день не їв, а перед сном кинув у рот тазик їжі. А потім лежиш і мучишся, бо так переїв, що заснути не можеш.

Від улюблених солодощів Валерію довелося відмовитися повністю.

Боже, які солодощі? – вигукує чоловік. – Навіть в той бік не дивлюся! Уже звик. Хоча в дитинстві дуже їх любив. У мене батько був начальником цеху кондитерської фабрики, тож я часто їв солодке. Дуже люблю трюфельні торти. І досі хочеться їх скуштувати. Нещодавно сидів на лавці на вулиці, а поряд присіла якась жінка. Вийняла з сумки трюфельний торт і взялася їсти. Мене миттєво здуло з тієї лавки, щоби не піддаватися спокусі. Подруга моєї дружини сміється з мене, каже: "Валерію, ну чого ти так переймаєшся, он я собі раз на тиждень смажу картопельку, їм шматок тортика. У мене рівень цукру в крові 20 ммоль/л". На що я їй саркатично відповідаю: "Я вас із цим вітаю".

"Для нас не існує перешкод"

До хвороби Валерій Постоловський взагалі не займався спортом. У нього навіть велосипеда не було.

– Востаннє я катався у 15 років на братовому велосипеді "Україна", – пригадує чоловік. – Після того рівно 40 років не їздив. І тут, коли дізнався про діагноз, сів на привезений із Німеччини велосипед і відразу поїхав – так спокійно, легко, наче все життя катався. Відтоді велоспорт став моїм життям. Щодня їжджу в будь-яку погоду – у дощ і навіть сніг. Для дощової погоди маю спеціальну накидку. Взимку переодягаю колеса на шиповані. За три роки буквально тричі було таке, що не катався. Настрій і самопочуття наступного ранку після такого були препогані. Спочатку з друзями намагалися обминати високі пагорби, а зараз, навпаки, для нас не існує перешкод. Ми їдемо туди, де більше підйомів.

Друзі пана Валерія також лікуються за допомогою велосипедів. Один із них важко захворів на подагру і взагалі не міг ходити. Та він змусив себе сісти на велосипед і потроху почав рухатися.

– Зараз мало хто займається спортом, – каже пан Валерій. – Чимало молодих хлопців та дівчат мають зайву вагу. Доки ще юний, організм працює. А з роками усе це "вилазить". Хоча для того, щоби зрозуміти, що треба вести здоровий спосіб життя, не обов’язково хворіти.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Галина Олійник
17-06-2017, 09:04
Коментарів 0 Переглядів 2 527

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.