RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Щоби не ганяти пацієнтів по лікарях»: громада Буковини отримала медобладнання за кошти ЄС

«Щоби не ганяти пацієнтів по лікарях»: громада Буковини отримала медобладнання за кошти ЄС

Нове медичне обладнання та відремонтовані фізкабінети отримала Мамалигівська сільська об'єднана територіальна громада. Це шість сіл Новоселицького району (Мамалига, Балківці, Несвоя, Стальнівці, Драниця, Подвірне).

Зокрема, для амбулаторії сімейної медицини у селі Мамалига закупили фотометр — апарат для проведення дослідження клінічних біохімічних показників крові, сироватки, сечі. Завдяки закупівлі необхідного обладнання відновили роботу фізкабінети у Стальнівцях та Драниці, які до того не працювали. Були виготовлені державні акти на право власності на землю та будівлі для амбулаторій п'яти сіл громади. Це дозволить у подальшому їх відремонтувати.
Усе це вдалося завдяки реалізації проекту “Розвиток системи надання первинної медичної допомоги в Мамалигівській сільській об'єднаній територіальній громаді”, що фінансувався за підтримки програми “U-LEAD з Європою: програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку”. Проект фінансується Європейським Союзом спільно з місцевою громадою. Зокрема, внесок Євросоюзу — 138,80 тисяч гривень, Мамалигівської сільради — 9,5 тисяч гривень, “Буковинської агенції ініціатив та розвитку” - 8,67 тисяч гривень. Термін виконання проекту — з листопада 2016 року по травень 2017 року.

Основною метою проекту було створення таких умов в амбулаторіях, щоби пацієнт міг на місці отримати якомога шарший спектр послуг, а не ходити від одного лікаря до іншого, зауважує один із ініціаторів долучення до проекту, голова Мамалигівської ОТГ Аркадій ШОВА. І наводить приклад:

-Ще минулого року у нас було так: прийшов батько з дитиною до лікаря. Дитина скаржилася на біль у горлі. На перший погляд, це начебто простуда. Але лікар бачить, що у дитини щось інше стало причиною болю. Можливо, це нирки. Мав би на місці необхідне обладнання — зробив би аналіз крові з пальця, перевірив рівень гемоглобіну. Тобто мав би хоч якусь інформацію і вже би міг щось визначити. А так він лише послухав дитину і направив до вужчого спеціаліста. Наша мета — надавати на місці повний спектр послуг і не ганяти людей по лікарях. Тепер така можливість є. Я ставив себе на місце пацієнта. Також спілкувався з самими лікарями. Учасники проекту аналізували стан кожної амбулаторії. Дійшли висновку, що треба і ремонти робити, і міняти фізкабінети, щоби лікарі могли нормально працювати, а люди - вимагати від них якісної роботи, - пояснює голова ОТГ.

Розробкою проекту займалася “Буковинська агенція ініціатив та розвитку”.

- Перш ніж розпочати підготовку проекту, його учасники проїхалися амбулаторіями, подивилися їхні потреби, проблеми, поспілкувалися з лікарями, - розповідає голова організації Олексій ГРУШКО. - Звичайно, що перелік обладнання, якого потребують амбулаторії в сільській місцевості, просто нескінченний. Адже більшість його ще залишилася з радянських часів і з того часу матеріальна база не оновлювалася. Ми подивилися, що є найкритичнішим. До прикладу, в Стальнівцях не працював фізкабінет. Відповідно, до амбулаторій Стальнівців, Подвірного та Драниці було передане обладнання для фізкабінетів, для амбулаторій Балківців та села Несвої - кварцові лампи. Для села Мамалига придбано фотометр. Це дозволить робити експрес-аналізи крові та сечі на місці. Тобто місцевим мешканцям не треба буде їздити до районного центру хоча би за базовими аналізами.

За словами Олексія Грушка, долучитися до участі у схожих проектах може будь-яка територіальна громада. Треба лише мати бажання і ставити реальні завдання.

-Кожна громада може звернутися, якщо є розуміння потреб, проблем і якщо це не є космічні проекти. Практика показує — чим чіткіше сформульована проектна ідея, чим базовіша проблема, яку ми вирішуємо, тим легше працювати над проектом, - радить О. Грушко.

Довідка:

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і надає підтримку українському уряду в здійсненні реформи децентралізації. Програму виконують в 2016-2020 роках Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Шведське агентство міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Деталі на сайті: www.u-lead.org.ua

Приєднуйтесь до "МБ" у Facebook
Редактор: Галина Олійник
25-05-2017, 15:52
Коментарів 0 Переглядів 2 262


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.