Нове медичне обладнання та відремонтовані фізкабінети отримала Мамалигівська сільська об'єднана територіальна громада. Це шість сіл Новоселицького району (Мамалига, Балківці, Несвоя, Стальнівці, Драниця, Подвірне).
Зокрема, для амбулаторії сімейної медицини у селі Мамалига закупили фотометр — апарат для проведення дослідження клінічних біохімічних показників крові, сироватки, сечі. Завдяки закупівлі необхідного обладнання відновили роботу фізкабінети у Стальнівцях та Драниці, які до того не працювали. Були виготовлені державні акти на право власності на землю та будівлі для амбулаторій п'яти сіл громади. Це дозволить у подальшому їх відремонтувати.
Усе це вдалося завдяки реалізації проекту “Розвиток системи надання первинної медичної допомоги в Мамалигівській сільській об'єднаній територіальній громаді”, що фінансувався за підтримки програми “U-LEAD з Європою: програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку”. Проект фінансується Європейським Союзом спільно з місцевою громадою. Зокрема, внесок Євросоюзу — 138,80 тисяч гривень, Мамалигівської сільради — 9,5 тисяч гривень, “Буковинської агенції ініціатив та розвитку” - 8,67 тисяч гривень. Термін виконання проекту — з листопада 2016 року по травень 2017 року.
Основною метою проекту було створення таких умов в амбулаторіях, щоби пацієнт міг на місці отримати якомога шарший спектр послуг, а не ходити від одного лікаря до іншого, зауважує один із ініціаторів долучення до проекту,
голова Мамалигівської ОТГ Аркадій ШОВА. І наводить приклад:
-Ще минулого року у нас було так: прийшов батько з дитиною до лікаря. Дитина скаржилася на біль у горлі. На перший погляд, це начебто простуда. Але лікар бачить, що у дитини щось інше стало причиною болю. Можливо, це нирки. Мав би на місці необхідне обладнання — зробив би аналіз крові з пальця, перевірив рівень гемоглобіну. Тобто мав би хоч якусь інформацію і вже би міг щось визначити. А так він лише послухав дитину і направив до вужчого спеціаліста. Наша мета — надавати на місці повний спектр послуг і не ганяти людей по лікарях. Тепер така можливість є. Я ставив себе на місце пацієнта. Також спілкувався з самими лікарями. Учасники проекту аналізували стан кожної амбулаторії. Дійшли висновку, що треба і ремонти робити, і міняти фізкабінети, щоби лікарі могли нормально працювати, а люди - вимагати від них якісної роботи, - пояснює голова ОТГ.
Розробкою проекту займалася “Буковинська агенція ініціатив та розвитку”.
- Перш ніж розпочати підготовку проекту, його учасники проїхалися амбулаторіями, подивилися їхні потреби, проблеми, поспілкувалися з лікарями, - розповідає
голова організації Олексій ГРУШКО. - Звичайно, що перелік обладнання, якого потребують амбулаторії в сільській місцевості, просто нескінченний. Адже більшість його ще залишилася з радянських часів і з того часу матеріальна база не оновлювалася. Ми подивилися, що є найкритичнішим. До прикладу, в Стальнівцях не працював фізкабінет. Відповідно, до амбулаторій Стальнівців, Подвірного та Драниці було передане обладнання для фізкабінетів, для амбулаторій Балківців та села Несвої - кварцові лампи. Для села Мамалига придбано фотометр. Це дозволить робити експрес-аналізи крові та сечі на місці. Тобто місцевим мешканцям не треба буде їздити до районного центру хоча би за базовими аналізами.
За словами Олексія Грушка, долучитися до участі у схожих проектах може будь-яка територіальна громада. Треба лише мати бажання і ставити реальні завдання.
-Кожна громада може звернутися, якщо є розуміння потреб, проблем і якщо це не є космічні проекти. Практика показує — чим чіткіше сформульована проектна ідея, чим базовіша проблема, яку ми вирішуємо, тим легше працювати над проектом, - радить О. Грушко.
Довідка:
Програма “U-LEAD з Європою” фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і надає підтримку українському уряду в здійсненні реформи децентралізації. Програму виконують в 2016-2020 роках Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Шведське агентство міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Деталі на сайті: www.u-lead.org.ua
Приєднуйтесь до "МБ" у Facebook
25-05-2017, 15:52
0
2 278