42-річний професор Олег Боднар з Чернівців став першим українцем, який побував на Гаїті з благодійною місією від Європейської асоціації дитячих хірургів. Протягом двох місяців він провів самостійно 80 складних операцій, ще 120 – з іншими лікарями, читав лекції англійською мовою.
– Торік я побував на Європейському конгресі дитячої хірургії, який відбувся в Італії. Там я познайомився з людьми, які запропонували мені спробувати себе в благодійній місії на Гаїті від Європейської асоціації дитячих хірургів та італійського фонду, який діє в бідних країнах. Туди беруть висококваліфікованих спеціалістів, які можуть не лише проводити складні операції, а й навчати місцевих хірургів. Гадаю, я зацікавив їх як член Нью-Йоркської академії наук і виданий нею диплом. Фонд оплатив мені переліт, проживання і харчування. Зарплату я не отримував. Разом зі мною на віллі проживали представники різних благодійних фондів, які допомагають Гаїті. Були також лікарі зі США, Швеції, Італії, знімальна група з Голлівуда.
– Де ви працювали?– На Гаїті – майже 10 мільйонів населення і лише три дитячі хірурги. Я працював у найбільшому педіатричному госпіталі "SAINT DAMIEN", який знаходиться в столиці місті Порт-о-Пренс і куди звозять хворих дітей з усієї країни. Це сучасний медичний заклад, оснащений найновішою апаратурою та хірургічним інструментарієм, які придбали за благодійні кошти американців та італійців. Однак катастрофічно не вистачає найнеобхідніших медикаментів, зокрема антибіотиків. У палатах досить чисто, діти доглянуті та нагодовані, але дуже велика смертність. У госпіталі працюють лікарі з багатьох країн, та з України я був перший. Щодня я самостійно проводив складні операції, потім йшов з хірургами на вже простіші, навчав їх, читав лекції англійською мовою.
– Під час операцій не виникало якихось ускладнень?– Слава Богу, всі мої пацієнти живі та здорові. За два місяці я зробив самостійно 80 складних операцій і ще 120 – з місцевими колегами. Найдовша тривала вісім годин. Звичайно, що трохи боявся, але надіявся на Бога. Траплялися надзвичайно складні випадки. Скажімо, кожен тиждень я проводив дві операції на легені. Були хворі з такими ускладненнями, які у нас взагалі не зустрічаються. Це була добра школа для мене як хірурга. Багато аномалій розвитку в новонароджених. Багато запущених випадків. Місцеве населення спершу йде до вуду і священика, а вже потім звертається до лікаря.
Про враження чернівецького хірурга від роботи на Гаїті читайте у четверговому номері "МБ" від 11 травня.
Досьє "МБ"Олег Боднар народився 24 грудня 1974 року в Чернівцях у сім’ї медиків. Закінчив Буковинську державну медичну академію. У 2012 році захистив докторську дисертацію, а в 2014-му отримав звання професора. Завідує кафедрою дитячої хірургії та отоларингології БДМУ. Хірург і дитячий хірург вищої категорії, магістр медицини. Лауреат премії фонду Sorres, член Нью-Йоркської академії наук. Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
11-05-2017, 13:17
0
18 751