Стерилізувати домашнього улюбленця необхідно. Адже тварин зараз у місті багато. І навіть якщо ви – дбайливий господар і плануєте потім роздати цуценят чи кошенят у добрі руки, не факт, що такі руки справді виявляться добрими.
Таке переконання у коментарі кореспондентові molbuk.ua висловив
керівник "Притулку для тварин" Василь ВИНОГРАДОВ у Чернівцях.
- Часто трапляються випадки, що люди виїжджають за кордон, – каже Василь Виноградов. – Вони починають шукати, куди прилаштувати свою тварину, передавати від однієї людини до іншої. І буває, що в результаті та тварина опиняється на вулиці. Саме через таких любителів, які не хочуть позбавити тварин їхніх природних інстинктів, на вулиці так багато безпритульних собак. Тому гуманніше стерилізувати і раз та назавжди позбутися клопоту.
Робити це краще з семи місяців, коли тварина вже досягла статевої зрілості, радить В. Виноградов. Раніше не варто, так само як не варто і в період тічки.
-Думка, що стерилізувати самку треба після того, як вона хоча би раз народить, – це повна нісенітниця, – переконаний керівник притулку. – Також небезпечно давати тваринам гормональні таблетки. Їхній вплив на організм та можливі побічні ефекти ще не вивчені. Тому краще звертатися до ветеринарів, державних чи приватних, їх зараз у місті достатньо. Знайдіть тих кілька гривень на операцію для своєї улюбленої тварини і позбудьтеся усіх тих проблем. У нашому притулку ми здійснюємо стерилізацію практично за собівартістю – 150 гривень. У більшості ветеринарів це ще плюс 100 гривень. Порада – звертайтеся до вже перевірених ветеринарів, яких ви знаєте. Бо успішність операції часто залежить не від інструмента чи якості нитки, а того, чи вона добре продезінфікована, чи добросовісний той ветлікар. Бо якщо у нього нитка впала на підлогу, він її протягнув по штанах чи по хутру тварини, то вона вже не є стерильною і через неї можна занести в організм тварини інфекцію.
За два тижні до стерилізації варто провести дегельмінтизацію. Також після операції потрібно два-три тижні спостерігати за станом тварини. Стежити, щоби вона не розлизувала шов, не залазила в багнюку, бо так можна інфікувати проопероване місце. У цей період треба особливо оберігати свого улюбленця.
6-05-2017, 15:48
0
1 908