Цього року у зв’язку з раннім початком весни кліщі рано активізувалися. І хоча зараз похолодніло, та це їх вже не зупинить. Тож тепер їх вже так багато, що підхопити їх під час прогулянки ризикує кожен другий собака.
Про це кореспондентові molbuk.ua розповів
ветеринар підприємства "Притулок для тварин" у Чернівцях Василь АКІЦА. Він стверджує, що не пригадує, щоб було так багато кліщів, як цього року. На підтвердження своїх слів ветеринар розповів, що нещодавно із домашнього собаки, який на один день "загуляв", витягнув 150 (!) кліщів.
- Коли йдете на прогулянку, потрібно мати при собі гребінець для собаки і час від часу прочісувати тварину, – радить ветеринар. – Крім того, має бути інсектоакарицидний ошийник. Він є в будь-якій аптеці. Українського виробництва – дешевші – 50 гривень, німецькі – 200-250 гривень. Ошийники українського виробника досить непогані, я придбав для свого собаки, і поки що допомагає. Такі ошийники мають запах, який відлякує кліщів. Можна також поприскати тварину перед прогулянкою інсектоакарицидним спреєм, який є в будь-якій аптеці. Та все ж, як свідчить досвід, ошийники більш ефективні.
Не всі кліщі заражені, зауважує ветеринар. Проте якщо собаку вкусив кліщ, який є носієм піроплазмозу, треба негайно діяти. Адже це дуже небезпечна хвороба, через яку собака, якщо йому вчасно не надати допомогу, за три-чотири дні помирає.
– Може бути таке, що вкусять десять кліщів, і собаці нічого не буде, а буває, що вкусить один, і собаці стає зле. Якщо ви були на прогулянці і знайшли кліща, витягнули його, а собака після цього все одно почувається погано, то 97 відсотків, що це піроплазмоз, – стверджує В. Акіца. – Симптоми зараження: в’ялість, відмова від корму, сеча коричнева, з домішками крові, пізніше, якщо хвороба запущена, вона стає чорною, як смола. У такому разі потрібно негайно звертатися за ветеринарною допомогою. Після лікування собака має мати імунітет від цієї хвороби протягом двох місяців. Потім знову може захворіти.
Улюбленими місцями кліщів на тілі тварини є грудна клітка, вуха, шия та інші ділянки з тонкою шкірою. Витягувати кліща слід пінцетом або руками, проти годинникової стрілки, але так, щоб у тілі не залишилася голова. Найбільш сприятливе місце для підхоплення кліща – ліс.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
24-04-2017, 13:52
0
7 203