Чи реально у Чернівцях орендувати житло без посередника і як це зробити?
"Шукаю квартиру у центрі міста. Має бути гаряча вода, Інтернет, хороші умови та непрохідні кімнати. Ціна договірна, ріелторам не турбувати", – такі повідомлення у чернівецьких спільнотах з нерухомістю – класика. Чому?
Будучи студенткою Олена шукала у Чернівцях квартири і щоразу платила посередникам. Та згодом вона й сама ним стала. Зараз вона вже не працює у цій сфері і розповіла, як знайти квартиру без допомоги ріелторів.
Діляться заробітком із господарями– За роки навчання я стільки грошей віддала посередникам, що й сама вирішила, що це легкий заробіток. Почала працювати, і мене охопила лють, бо я дізналася, як мене дурили, – розповідає дівчина.
– За квартиру кожен ріелтор просив у клієнтів місячну орендну плату. Вони не шукають клієнтів, орендарі самі натрапляють на них у соціальних мережах. Всі оголошення з фото які є – це робота ріелторів. Навіть якщо є квартири, де власники самі шукають жильців, маклери "прибирають" їх до рук, – каже дівчина.
– Та ресурсів, де можна знайти контакти безпосередньо господарів житла, – багато. Насамперед це оголошення у ЗМІ. І ріелтори теж знають, що там є контакти власників, тому працюють за такою схемою: купують список номерів власників у редакціях за кілька днів до того, як виходить випуск газети чи журналу. Самі ж обдзвонюють господарів, вмовляють їх "віддати" їм квартиру, щоб вони шукали їм клієнтів. Багато хто погоджується. Є й такі, які принципово не хочуть працювати із маклерами, проте їх купують. Ріелтор обіцяє господарям частину зароблених грошей, і власники погоджуються. Не ходять, не шукають, та ще й заробляють. Саме тому, коли ви купуєте журнал з оголошеннями і починаєте дзвонити, вам кажуть, що все зайнято, або ж вам відповідає одна й та сама людина, яка встигла закріпити за собою ті квартири, – додає дівчина.
Шукайте квартири через знайомихТа знайти квартиру, не переплачувати ріелторам, реально.
– У соціальних мережах безліч спільнот. Є й такі, до яких не дають доступ ріелторам. Студенти часто пишуть, що шукають на підселення когось. Треба стежити за цими дописами й контактувати напряму. Також ефективно написати самим завчасно оголошення, що ви шукаєте житло. Дзвоніть на номери з оголошень, розклеєні по місту. Не завжди там аферисти. А ще старий дідівський метод ніхто не скасовував: шукайте, питайте у друзів, у старшокурсників, які мають цього року закінчити навчання. Бронюйте їхнє житло – це ефективно. Вони скажуть вам, коли будуть виїжджати, і ви одразу ж після них заселитесь. Тільки треба буде попередньо домовитися із власниками. Але не залишайте все на останній момент, бо тоді не буде з чого вибирати.
15-04-2017, 15:09
0
8 069