Більшість школярів у Чернівцях на перервах втамовують голод булочками, тостами, шоколадними батончиками, чіпсами та сухариками. А запивають усе це соками та солодкими газованими напоями. Натомість повноцінні обіди у шкільній їдальні купує мало хто.
Про це школярі самі розповіли кореспондентові molbuk.ua
-На перервах переважно їм булочки, тости, сосиски в тісті, – каже учень дев’ятого класу школи №22 Сергій. – Часом вибігаю в магазин за круасанами. Ніколи не беру обід. Просто не люблю.
- Їмо лише булочки, обідів не купуємо,– зізналися десятикласниці школи №22.
Перші три перерви я не встигаю давати здачу, – розповідає продавець відділу випічки у шкільній їдальні школи №22 Ольга Михайлівна. – Добре йдуть гарячі бутерброди, булочки з сосискою, яблучком, картоплею, маком.
Проте медики не рекомендують харчуватися школярам такою їжею, тому що вона може викликати різноманітні захворювання. А батькам радять давати дітям до школи їжу з собою.
-Не такі вже й корисні ці булочки, - застерігає
лікар-терапевт вищої категорії, доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ Валентина ВАСЮК. - Якщо часто їх їсти, то можна заробити гастрит, а також розвинути схильність організму до закрепів, здуття, важкості у шлунку, нудоти. Усе це буде призводити до порушень травлення. Окрім того, тісто важко засвоюється організмом, особливо свіжа випічка. А у буфетах зазвичай продається ще гаряча випічка.
Згідно останніх досліджень інституту харчової промисловості, дріжджі, які використовують для виробничого процесу, у значній кількості потроху вбивають мікрофлору кишківнику, зауважує медик.
-Внаслідок цього знижується імунітет. Адже 70 відсотків стану нашого імунітету залежить від тих мікроорганізмів, які знаходяться у кишківнику. Не дуже корисні і солодощі. Тому що до багатьох додається пальмова олія, яка взагалі не виводиться з організму. Практично у всіх продуктах – солодощах, випічці – в більшій чи меншій кількості містяться консерванти, емульгатори, стабілізатори.
Давайте дитині до школи перекус із дому. Якщо це бутерброди, то з шинкою чи вареним м’ясом або шматком нежирного сиру. Головне, щоби це не була варена чи сирокопчена ковбаса. Бо тоді порушуються умови зберігання цих продуктів. Те саме стосується і йогуртів – їх не можна надовго виймати з холодильника. Не варто змащувати хліб маслом або майонезом – це додасть лише зайвих плям та сприятиме накопиченню жирів в організмі.
Перекусом також можуть бути цільнозернові хлібці, додає В. Васюк. З овочів краще давати тверді – моркву, шматочки вареного буряку, цвітної капусти, огірок. Фрукти – несоковиті, щоби не розчавлювалися в сумці: банан, яблуко, грушу. Горіхи будь-які. Сухофрукти – вимочені звечора чорнослив, курагу, фініки. Із напоїв – соки (але не щодня), трав’яні або легкі зелені чаї і обов’язково хоча би півлітра води.
7-04-2017, 20:23
0
6 765