Введення абонентської плати за підключення до газопостачання для населення є неминучим.
Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Чернівцігаз", пише molbuk.ua
За словами газівників, це передбачено низкою важливих документів, першим з яких є Закон України про ринок природного газу, який ще у 2015 році був прийнятий голосами всіх тих політичних сил, які сьогодні гостро засудили зміни, запропоновані державним регулятором у відповідності до його повноважень та вимог закону.
"Рішення про розподіл плати за газ на два окремих платежі не з’явилось вчора або тиждень тому. Фактично, воно було прийнято ще в 2015 році, коли парламентська більшість проголосувала Закон про ринок природного газу. Метою прийняття даного Закону є реформування газової галузі, відмова від атавізму радянських часів та побудову європейської моделі функціонування ринку природного газу.
Введення такого розподілу відповідає зобов’язанням, взятим на себе Україною у відповідності до ІІІ Енергопакету, а також Меморандуму співпраці між Україною та МВФ.
Рішення НКРЕКП щодо розділення плати на газ на 2 окремі платежі не несе за собою введення жодних додаткових оплат.
Сутність цього рішення полягає у відокремлені ціни на газ як товар від оплати послуг з забезпечення функціонування газової інфраструктури або, по-іншому, - плати за потужність.
Ціна газу як товару - це вартість газу, яку наразі формує НАК "Нафтогаз України" та затверджує Уряд України. Її частка в структурі старої ціни газу складала 87%.
Оплата послуг з забезпечення функціонування газової інфраструктури (плата за потужність) – це колишній тариф на транспортування газу (тариф ПАТ "Укртрансгаз") та тариф на розподіл газу газорозподільними мережами (тариф облгазів). Обидва ці тарифи були складовими старої ціни на газ. Їхня частка в структурі тієї ціни складала 13 %. Тепер ці 2 тарифи об’єднані та виведені в окремий платіж.
За інформацією НКРЕКП, рішення про розподіл призведе до зниження загальної ціни газу для 85% кінцевих споживачів. Тобто при сталій ціні на газ як товар, для споживачів, які використовують газ комплексно (опалення, підігрів води, приготування їжі), а також тих , хто використовує колонку і плиту, загальний річний чек зменшиться на 4%.
Для 15% споживачів газу, які користуються лише плитою, вартість загального річного чеку дійсно може зрости. Згідно методики розрахунку НКРЕКП та встановленого для Чернівецької області тарифу, місячний фіксований платіж таких абонентів становить 49 грн. 34 коп. (лічильник 1,6G).
Така ситуація пояснюється ліквідацією так званого перехресного субсидіювання, коли споживачі, що використовували більші обсяги газу та промислові споживачі, платили за тих, хто використовував лише одну плиту.
Так чи інакше, щоб захистити цих споживачів та не допустити підвищення загального річного чеку для них, НКРЕКП запропонувала уряду здійснити компенсацію витрат даній категорії споживачів за рахунок зниження тарифу на тепло. Згодом ми дізнаємося, як саме буде виглядати цей механізм", - йдеться у повідомленні газової служби.
Як відомо, сьогодні Чернівецька міськрада
звернулась до вищих органів влади України з вимогою відмінити абонплату за газ.
Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП затвердила розмір абонентної плати за підключення до системи газопостачання. Плату з 1 квітня повинні були платити споживачі щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання. Відповідно до рішення комісії, з 1 квітня споживачам мала нараховуватись плата за газ, як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями.
Згодом прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін вимагатиме переглянути це рішення НКРЕКП.
Президент Петро Порошенко також заявив, що рішення про введення абонплати на газ має бути призупинено.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
5-04-2017, 17:11
0
5 030