30 березня у Целанівському літературному центрі презентували книгу польського письменника Марека Гласка "Красиві двадцятилітні".
Автобіографія, котра містить достатньо вигадки для краси та динамічності сюжету, з’явилася завдяки видавництву "Книги-ХХІ". Переклад з польської мови здійснив чернівецький публіцист і літературний критик Олександр Бойченко. Він і представив книгу публіці.
Модерувала зустріч прес-секретар "Meridian Czernowitz" Лілія Шутяк. За її словами, "Красиві двадцятилітні" могли би належати Олександру Бойченку, якщо би він був письменником, адже стиль оповіді, лаконічність речень, надзвичайно цікавий і тонкий гумор притаманні обом.
На заході було людно. Щодо вікової категорії відвідувачів, то літературну бесіду прийшли послухати як представники "молодшого студентського віку", за іронічним визначенням Олександра Бойченка в його книзі "Мої серед чужих", так і поціновувачі красивої літератури поважного віку. І ті, і інші завдяки розмові перекладача та модератора дізналися про історичне тло, на фоні якого розгорталися життєві події автора; почули пояснення щодо того, що ж є правдою в книзі, а що невеликим додумуванням; послухали уривки, які зачитав Олександр Бойченко, що ще більше спонукали аудиторію до загострення уваги.
Під кінець зустрічі присутнім зачитали іронічний фрагмент із "Красивих двадцятилітніх", який прозвучав доволі чіткою паралеллю між польською і нашою літературами: "Міркуючи логічно, мало який народ має так багато шансів на добру літературу, як ми... У нас є все: нещастя, політичні вбивства, вічна окупація, доноси, злидні, розпач, пияцтво – заради Бога, чого ж нам ще треба?"
Для тих, хто не зміг побувати на заході, але хоче познайомитися з творчістю Марека Гласка, варто зазначити, що "Красиві двадцятилітні" – це найвідоміша його книга, у якій показано автопортрет цього польського письменника 50-60-х років.
Лілія Шутяк, анонсуючи презентацію в Чернівцях, писала: "З одного боку, автор ділиться з читачем лайфхаками на кшталт: як симулювати божевілля/переманити повію в іншого сутенера/вибрати максимально комфортну в'язницю, а з іншого - вдається заледве не до літературознавчого аналізу творів Фолкнера, Достоєвського, Гемінґвея, Мілоша, Ґомбровича та щедро наводить уривки з різних кінофільмів".
Окрім Чернівців, про "Красивих двадцятилітніх" незабаром почують ще у Львові, Івано-Франківську, Вінниці, а згодом – і на фестивалі "Книжковий Арсенал" у Києві.
Фото Лівія Черкеза.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
31-03-2017, 19:10
0
2 988