Березовий сік на Буковині - найкращої якості. Саме тому деякі переробні підприємства заробляють на цьому валюту, бо консервований березовий з різними природними інгредієнтами, скажімо, сушеницями, залюбки купують країни Євросоюзу й США. Нині сутужно його переробляти, бо великі затрати, як промислові, так і транспортні. Тому населення власноруч заготовляє сік, чи купує їх у лісництвах, іноді останні заготовляють напій для власних потреб.
І ось ми у чималому масиві беріз різного віку та діаметру. Біля кожного дерева – поліетиленові мішечки, в які й набирається березовий сік. Ця тара є вигіднішою, ніж скляна, бо не б’ється, та й майже не засмічується. Та й ніхто не краде її.
- Дірочки просвердлюємо глибиною 4-5 сантиметрів, на висоті до метра від землі, - каже Павло Прокопчук. – Березовий сік можна брати й три тижні, головне, аби різко не потепліло, тоді він швидко стає мутним й годиться хіба що для виготовлення квасу. Минулий сезон й нинішній практично почався в одну пору. Якщо температура повітря буде далеко за десять градусів, то сокорух через декілька днів припиниться. Коли ж похолоднішає, то урожа збиратимемо й надалі.
- Березовий сік помічний при багатьох захворюваннях, та й консервувати його найлегше з усіх можливих компотів, - ділиться Сергій Мельник, досвідчений заготовлювач напою. – Ті, хто має проблеми зі здоров’ям, постійно беруть сік. Навіщо купувати різні фарбовані води в привабливій упаковці, коли можна мати справжній натуральний продукт.
- Якщо дотримуватися правильного збору соку, до берези роками плодоноситимуть ним, - долучається до розмови й Петро Голишко, напарник Сергія. – Ми вже другий тиждень вживаємо березовий сік: кишково-шлунковий тракт працює як годинник. Особливо варто його вживати вранці . Хто має “пісочок” чи “камінці” в організмі, позбувається їх безболісно й швидко, варто попити березовий сік тиждень-другий. А припасений напій минулого сезону варто “знищити” напередодні заготівлі нового продукту. Бо організм протягом зими виснажується й хоче енергетичного наповнення. Тому радимо щороку поповнювати запаси березового соку . Певно, що найбільш корисним є вживання соку в сирому вигляді.
У нас з дружиною цукровий діабет другого типу, лікарі порадили лікуватися й березовим соком, - каже пенсіонер Петро Гутірчук з Новоселиці, якого ми зустріли на галявині біля старенького “Жигуля”. – І ось вже шість років дотримуємося цього правила. На трилітрову банку даємо чотири кружальця апельсину та лимону, ложку-дві цукру, перекип’ятимо й у кладовку. П’ємо й свіжий сік, зберігаючи в холоді.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
22-03-2017, 15:47
0
3 457