RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Кіцманське лісове господарство запевняє, що рубка лісу є законною

Кіцманське лісове господарство запевняє, що рубка лісу є законною

Рубка освітлення у Кіцманському лісі є законною і необхідною, повідомляє прес-служба Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Інформаційний простір не тільки Буковини цими днями сколихнули виступи громадськості районного центру Кіцмань, стурбованої вирубкою старих дерев, у тому числі дубів, на краю лісового масиву, що межує із землями сільськогосподарського призначення.

Рубку освітлення дороги, яку проводить Кіцманське лісництво і в яку відведено кілька десятків дерев першого ряду від поля, громадські активісти без жодних на те об’єктивних підстав називають нищенням Кіцманського лісу та історичного надбання краю, зазіханням на "єдиний рекреаційно-оздоровчий острівець біля райцентру".

Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства заявляє наступне стосовно подій довкола рубки освітлення дороги, розпочатої 3 березня на території Кіцманського лісництва, що входить до складу державного підприємства "Чернівецький лісгоп".

Другого лютого 2017 року до керівництва ДП "Чернівецьке лісове господарство" надійшов офіційний лист від директора ТОВ "Агрофірма Оршівська" В. Біблюка: "Прошу провести вирубку дерев, які межують з полями, обробіток яких проводить наше агропідприємство на території Кіцманського району".

Як з’ясувалося, землі державного лісового фонду та переважно приватні угіддя сільськогосподарського призначення відмежовує ґрунтова дорога загального користування. Проїзд нею був унеможливлений через стан лісових насаджень. В результаті легкові та вантажні авто їхали просто полями, що завдавало власникам та користувачам сільгоспугідь суттєвих матеріальних збитків. "Агрофірма Оршівська" вимагала від суміжного землекористувача – державного підприємства "Чернівецький лісгосп" – виконати норми Земельного Кодексу України про добросусідство в користуванні суміжними земельними ділянками і усунути причини, які призводять до псування приватних селянських паїв та вилучення сільськогосподарських земель з обробітку.

Наступного дня, 3 лютого, фахівці відділу лісового господарства Чернівецького лісгоспу провели комісійне обстеження зазначеної лісової ділянки, постійне користування якою закріплено за Кіцманським лісництвом. Акт обстеження засвідчив факти захаращення дороги сухим гіллям, поваленими деревами, а також небезпеку обвалення старих дерев на дорогу і прилеглу до неї частину поля. Це могло в будь-який момент спричинити аварійну ситуацію із загрозою здоров’ю і життю людей. Дорогу (навіть якщо її і нема офіційно на земельній кадастровій карті) слід було розчистити також для того, щоб в разі виникнення надзвичайної ситуації до ділянки з переважним сухостоєм могла проїхати пожежна чи інша спецтехніка.

Спеціалісти лісового господарства ухвалили єдино правильне в цій ситуації рішення: зважаючи на вимогу суміжного землекористувача та на небезпечний стан лісових насаджень відвести перший ряд дерев від дороги в рубку освітлення.

15 лютого 2017 року постійним лісокористувачем був виписаний лісорубний квиток на видалення з лісового масиву окремих дерев обіч зазначеної дороги.

Проте цілковито законні дії лісівників, зумовлені об’єктивною необхідністю та вимогами чинного законодавства, викликали чергову хвилю необґрунтованих протестів окремих представників громадськості Кіцманського району.
- Ми відкриті для громадськості і готові аргументувати кожний крок у своїй виробничій діяльності, – зазначає директор державного підприємства "Чернівецький лісгосп" Олександр Тимофєєв. – Зі свого боку закликаємо громадських активістів не вдаватися до популізму та перекручування фактів. З розумінням ставимося до прагнення громадськості надати Кіцманському лісу статусу заказника місцевого значення. Розуміємо також давні прагнення окремих місцевих діячів забрати державні ліси у комунальну власність. Проте такі питання слід вирішувати цивілізованим шляхом в рамках чинного законодавства.

Лісничий Кіцманського лісництва Розалія Нагірняк наголошує, що усі без винятку дрова паливні, отримані в результаті рубки в кварталах 16 та 18 при освітленні дороги загального користування, спрямовані населенню та на потреби бюджетних закладів м. Кіцмань – школам, лікарням, дитячим садочкам. Ділова деревина реалізується виключно через аукціони деревопереробним підприємствам області.
Редактор: Lina
10-03-2017, 20:44
Коментарів 0 Переглядів 3 368


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.