На Кіцманщині планують взятися за вирощування чорниці. Директор ТОВ "Брусницька земля" Микола Осипчук після нещодавної поїздки до Польщі планує цьогоріч посадити чорницю на невеликій площі (50 соток) біля хати. Про це пише "Вільне життя".
— Під час візиту в Польщу ми побачили, що вирощування борувки — досить вигідний, але й затратний і клопіткий бізнес, каже М.Осипчук. - Адже потрібно придбати недешеві саджанці чорниць, обладнати систему крапельного поливу, підготувати спеціальний ґрунт — з домішками торфу, кори, тирси. Багато різних нюансів, про які нам розповідали польські фермери. Якщо ця культура приживеться, то я й інші аграрії, що їздили переймати досвід в Польщу, плануємо садити цю корисну і цінну ягоду на більших площах.
Делегація з Кіцманщини їздила налагоджувати контакти та переймати досвід у польського сільськогосподарського бізнесу в середині лютого. Голови місцевих громад, аграрії побували в Бєльському повіті та місті Бєлосток, де ознайомилися з вирощуванням борувки (сортової чорниці), який в Польщі є досить вигідним бізнесом. Невеликі і крупні фермерські господарства мають обладнання для фасування ягід чорниці, холодильні установки для їх зберігання.
Віце-староста Бєльського повіту Гжегож Щецинський, сім’я якого займається вирощуванням саджанців чорниці, жимолості та інших ягідників, вважає, що для Чернівецької області, яка є малоземельною і досить густонаселеною, найкраще підходить інтенсивне сільське господарство, зокрема, вирощування ягід та їх переробка, що забезпечить робочі місця і прибутки. Та й клімат Буковини цьому сприяє.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
1-03-2017, 09:19
0
2 764