RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Три госпітальні округи в Чернівецькій області - найбільш оптимальний варіант, але МОЗ наполягає лише на двох, - Андрієць

Три госпітальні округи в Чернівецькій області - найбільш оптимальний варіант, але МОЗ наполягає лише на двох, - Андрієць


Зважаючи на кількість населення та географічні особливості, а саме протяжність найменшої області України - Чернівецької, Департамент охорони здоров'я ОДА подав до Міністерства охорони здоров'я України проект про створення у нас трьох госпітальних округів.

Натомість МОЗ наполягає зупинитись тільки на двох - зазначила на брифінгу директор департаменту охорони здоров'я ОДА Оксана Андрієць передає кореспондент molbuk.ua. І хоча остаточне рішення приймає облдержадміністрація, проект мають затвердити у Києві.

"Три округи є найбільш оптимальними, оскільки така їх кількість дозволяє рівномірно розподілити ресурси, потенціал галузі та якнайкраще забезпечити доступ до медичної допомоги мешканцям області, - зазначила посадовець. - Міністерство охорони здоров`я України вважає, що для невеликої Чернівецької області три округи - занадто багато, і пропонує об`єднати в один госпітальний округ Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони з центром у м.Кельменці, а з усіх інших районів утворити другий госпітальний округ із центром у місті Чернівці. Проте ми переконані, що такий поділ є нефункціональним. Більше того, центром для Кельменецького, Сокирянського і Хотинського районів повинен бути саме Хотин, бо там потужніша і значно краще обладнана районна лікарня. Крім того, транспортне сполучення з Хотином краще, ніж з Кельменцями. Керівництво Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА написало з цього приводу звернення в усі можливі інстанції: і до МОЗ, і до Верховної Ради, і до народних депутатів. Досі питання знаходиться на розгляді.".

Відповідно до пропозицій Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, в області заплановано три госпітальні округи - Західний (Вижницький, Глибоцький, Путильський, Сторожинецький райони з центром у м. Сторожинець), Центральний(м. Чернівці, Герцаївський, Заставнівський та Кіцманський райони з центром у м. Чернівці) та Східний (Хотинський, Новоселицький, Кельменецький, Сокирянський райони та м. Новодністровськ з центром у м. Хотин).

У свою чергу заступник директора департаменту охорони здоров'я ОДА Марія Поліщук зауважила, що та схема організації госпітальних округів, яка пропонується фахівцями Департаменту, передбачає створення одного в міру потужного округу, і двох менш потужних.

"За рекомендаціями Міністерства у нас мав би бути один дуже потужний округ, а один дуже не потужний, що спричиняє дисбаланс. Оптимальність своєї точки зору аргументуємо тим, що Чернівецька область має хоч і найменшу в Україні, зате витягнену площу. Крім того, маємо дороги міжнародного значення і віддаленні важкодоступні гірські райони, - додала заступник директора профільного департаменту. – Всі розуміють важливість питання створення госпітальних округів, тож підходять до нього виважено. Маємо можливість проводити перемовини на всіх рівнях, відтак, сподіваємось на порозуміння. Тим паче, для госпітальних округів передбачено хороше дорожнє покриття, якого в нас немає, а особливості віддалених районів не дозволять швидко надавати допомогу їхнім мешканцям".

Наразі проект щодо створення на Буковині трьох госпітальних округів знаходиться на розгляді в Міністерстві охорони здоров’я. Опісля його мають подати на затвердження Кабміну. Раніше влада говорила про запуск створення госпітальних округів в лютому цього року однак поки що рішення не ухвалене остаточно.

Крім цього в департаменті зазначили: для людей нічого не зміниться, реформи відбуваються на рівні зв'язків між лікувальними установами. Тож поліклініки та районні лікарні залишаються, але райлікарні не матимуть відділення невідкладної допомоги та всіх необхідних відділень, які обов'язково будуть у лікарнях інтенсивного лікування 2-го рівня, що запрацюють у центрах кожного з госпітальних округів.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Марина Кавкало
25-01-2017, 12:14
Коментарів 0 Переглядів 3 342


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.