У Чернівцях відкрилася виставка скульптури Володимира Гамаля.
Як передає кореспондент molbuk.ua, оглянути творчий доробок талановитого буковинця з Рогізної, прийшли десятки відвідувачів - тих, хто поважає і цінує творчість митця.
На виставці представлено 130 робіт.
Свого часу Володимир Ількович закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва та академію мистецтв у Талліні (Естонія) – з “червоним” дипломом. При чому, у вузі мав іменну стипендію імені Крейцвальда. Він автор пам’ятників Петру Конашевичу-Сагайдачному у Хотині, Юрію Федьковичу у Чернівцях та Путилі, Остапу Вільшині у Рогізній. Також він виготовив меморіальні дошки Олександру Пулинцю та Борису Тимощуку, має в творчому доробку серію робіт українських героїв в кераміці.
"Працюю з різними матеріалами – деревом , мармуром, металом , каменем , та найулюбленіша матерія – глина, з якої Бог створив людину. Глина це перехідний матеріал, у мене є глина , привезена аж з Полтавщини . Якось у мене вдома півроку лежав камінь з Прута , з якого пізніше виготовив скульптуру "Вітер понад Прутом", - розповідає пан Володимир . – Знаєте , кожен матеріал має свою мову , як у поезії . Що ж стосується тематики моїх робіт , то її підказує мені Всевишній. І так вже 50 років!
- Без перебільшення, виставка – це різдвяна радість для від Володимира Гамаля , справді народного художника , митця світового рівня , - сказав у своєму виступі Микола Шкрібляк , заслужений діяч мистецтв України . – Це бачимо у кожній скульптурі , у кожній деталі. Маючи за плечима прибалтійську школу , Володимир Ількович привніс у неї українську пластику , ліричність й динамічність. Палітра його творів – Батьківшина , історія , мати – героїня.
- Якби хірурги могли відтворювати все так, як Володимир Гамаль, то їм ціни не було б, - ділиться Ігор Полянський, доктор медичних наук, професор, завкафедрою хірургії БДМУ. - Кажуть, що скульптори відсікають все зайве, а ми, хірурги, відсікаємо все шкідливе й хворе. Ніби й просто, але попробуй це зробити! З творчістю Володимира Гамаля знайомий давно, й не перестаю дивуватися його високому таланту.
А ось письменник Мирослав Лазарук назвав митця Сізіфом, який працює тяжко, але не даремно, бо його твори – справжні шедеври мистецтва, які є надбанням не лише Буковини, але й усієї України.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
12-01-2017, 15:39
0
1 866