У ніч із суботи на неділю 30 жовтня в Україні скасовується літній час із переведенням годинникової стрілки на годину назад.
Це роблять задля економії енергоресурсів і максимального використання світлого часу доби.
Отже, стрілки годинників треба буде в останню неділю жовтня перевести на годину назад.
Люди з хронічними захворюваннями у цей період можуть відчути погіршення здоров’я та самопочуття, каже завідувач фізіотерапевтичного відділення Чернівецької міської поліклініки №1 Іван Марчук.
– Організм людини працює у власному біоритмі. Переведення годинника може його порушити, – пояснює лікар. – Адже доведеться на годину пізніше прокидатися та снідати, що може негативно вплинути на роботу кишківнику і шлунку, призвести до збою. Особливо чутливі до такої зміни люди із гіпертонією, гормональними порушеннями. Тому в декого може підвищитися тиск, виникнути головний біль, відчуття розбитості та слабкості, депресивний стан.
– Зменшити негативний вплив на організм від "стрибка" часу на годину можна, – зауважує І. Марчук. – Для цього слід за кілька днів до переведення годинника починати звикати до нового режиму. Корисно також попити чаї з трав, вживати вітаміни, мед, каші з різних круп, добавляючи до них горіхи та фрукти. Доцільно зранку після їжі приймати рослинні адаптогени – женьшень, ехінацею, аралію манчжурську, елеутерокок. Протягом дня можна підіймати тонус ще й міцним зеленим чаєм. Також бажано щоранку приймати контрастний душ, а ввечері перед сном прогулюватись на свіжому повітрі.
29-10-2016, 11:00
0
2 372