Про вплив жінок на діяльність українських гетьманів, про політичні процеси часів Гетьманщини, перемоги та фатальні історичні рішення у своїй новій науково-популярній книзі "Гетьмани України: війна, політика, кохання" розповів
історик, директор Науково-дослідного інституту козацтва Тарас Чухліб.Книгу складають 38 нарисів, які описують життя і діяльність усіх гетьманів: від першого маловідомого, майже міфічного Остафія Дашковича, який здійснив перші кілька нападів на Москву спільно з кримськими ханами, до останнього Павла Скоропадського. Книга написана на основі архівних досліджень автора, який працював в архівах Польщі, Росії та України.
"Сьогодні в історії та пам’яті українського народу вживаються протилежні образи козака: це герой, лицар чи це все-таки той розбишака, який втік від проблем, від сім’ї для того, щоби не перейматися проблемами повсякденного побуту, – зазначає
доцент кафедри історії України Ганна СКОРЕЙКО. – Ми дійшли висновку, що те, що може зшити Україну, – це козацький образ, бо у козацтві свій образ можуть знайти всі: хто шукає "ліву" ідею, хто шукає демократію, і навіть ті, хто шукають образ патріарха української родини".
"Гетьманство має велике минуле, можливо, не таке велике сьогодення, але, безперечно, матиме дуже велике майбутнє. У кожному українцеві спить отой козак, і не тільки в чоловіках. Козачки колись залишались вдома, виховували дітей, але виховували їх воїнами, і вперше давали їм до рук мушкети. Чому досі в нас сильні жінки? Гени передаються", - каже Чухліб.
Свою нову працю автор присвятив своїй дружині Марії.
"В історії нічого не буває без жінки, і чоловіки не будуть робити будь-яку справу чи в політиці, у військовій діяльності, в економіці, якщо вони не надихаються коханими жінками. Мені дуже приємно було працювати над цією книгою, надихаючись коханням", - додає він.