Найбільш економічно вигідною моделлю є по-сучасному побудована система центрального теплопостачання. А перехід декількох великих об’єктів охорони здоров’я обласного підпорядкування на альтернативний вид палива, як це пропонується, порушує систему теплопостачання у районі вулиці Руської у Чернівцях.
Про це під час брифінгу 26 вересня повідомив
міський голова Чернівців Олексій КАСПРУК, коментуючи рішення обласної ради про перехід кількох медичних закладів по вулиці Фастівській на альтернативний вид палива, пише molbuk.ua. Йдеться про приватне підприємство "Чернівці теплові мережі", яке попросило в обласної ради надати йому право брати участь в конкурсі щодо постачання теплоносіїв мед закладу. Зокрема, для встановлення модульного котла на альтернативному паливі (пілети), який буде опалювати медичні заклади на вулиці Фастівській.
- Я особисто вів перемовини з головою обласної ради і зі ще тоді заступником голови ОДА Володимиром Кулішем про те, що перехід декількох великих об’єктів охорони здоров’я обласного підпорядкування на альтернативний вид палива, як це пропонується, порушує систему теплопостачання тих мікрорайонів міста, - стверджує Олексій Каспрук. – І ставить під питання проект термореконструкції системи теплопостачання міста взагалі. Я взагалі не зрозумів цього маневру, тому що в принципі інвестор, який обіцяє встановити ці котельні, планує продавати тепло бюджетним установам дорожче, ніж його може продавати "Теплокомуненерго". Тобто тут я взагалі "завис". Я чекаю вже підписаних договорів, щоби розуміти, в чому тут економія. Я достатньо багато спілкувався з фахівцями з різних сфер. Повторю основну тезу, яку часто кажу: найбільш економічно вигідною моделлю є правильно, по-сучасному побудована система центрального теплопостачання. Ні індивідуальне опалення, ні котельня в кожному під’їзді, ні котельня в кожному будинку не дають тієї економії.
У свою чергу
начальник ДКП "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр МЕЛЕНЧУК запевнив, що їхнє підприємство буде конкурувати і брати участь у тендері.
-Три котельні, які розташовані на вулиці Фастівській, – це на станції швидкої допомоги, госпіталі і обласній дитячій лікарні, - пояснив Олександр Меленчук. - Ми подаємо туди теплову енергію від своєї котельні, яка знаходиться на вулиці Комунальників, яка якраз і підлягає широкій модернізації. Там на тих трьох об’єктах передбачається встановлення індивідуальних теплових пунктів. І головні лікарі будуть мати можливість регулювати ту теплову енергію, яку їм треба. Я розумію, що лікарні десь треба більше, десь треба менше.... Справді були великі дебати з цього приводу і я так само поки що не розумію економіки цього питання. Але поживемо - побачимо. Справа в тому, що не знаю, з яких міркувань, обласна рада прийняла рішення таке, що тариф для того суб’єкта, який хоче збудувати свою котельню і подавати на ці три бюджетні установи теплову енергію, чомусь значно вищий, ніж у нас. Не знаю… Напевне, будуть тендерні процедури. Ми обов’язково будемо брати в них участь і демонструвати, що ми хочемо поставити, яким чином і за якою ціною. Доводити, що міське підприємство може так само конкурувати.
26-09-2016, 20:43
0
2 126