У Горішніх Шерівцях Заставнівського району частина православних вирішила відділитися від церкви Московського патріархату. Через події на Сході тут хочуть перейти до Київського патріархату та слухати богослужіння українською мовою.
– Зараз Київський патріархат підтримує велика частина населення села, – повідомили в прес-службі Чернівецької єпархії УПЦ КП. – Але є частина людей, які байдуже ставляться до парафіяльного життя і не втручаються. Зараз громада УПЦ КП звершує Богослужіння в каплиці, яка досить простора. Щоразу до неї набивається півсотні вірян, які хочуть почути Богослужіння українською мовою.
– Приблизно 400 людей нашого села прагнуть ходити до церкви Київського патріархату, ми хочемо слухати Богослужіння українською мовою, – розповідає представник громади Горішніх Шерівців від УПЦ КП Ілля ЛУКАНЮК. – Та громада села, що відвідує церкву (вона належить до Московського патріархату), нас не розуміє. Не думав, що в селі стільки "сепаратистів". Місцевий священик наче зазомбував кількох запеклих бабусь. Ми двічі намагалися зайти до церкви по-мирному. Не хочемо колотнечі. Та нас не впускають, називають "розкольниками".
"Нещодавно в селі померла 90-річна жінка. Вона вболівала за Україну, за радянських часів чотири роки провела в казематах, – продовжує І. Луканюк. – Поховати в церкві ми її не змогли. Відспівували під брамою храму".
Прихильники УПЦ КП в Горішніх Шерівцях хочуть домовитися з громадою УПЦ про почергові Богослужіння.
– І наші предки, й ми вклали багато праці в цю церкву, – каже пан Ілля. – То хіба ми не маємо права слухати Богослужіння в цій церкві? Проте громада, що підтримує московську церкву, не йде нам назустріч.
"20 травня з цього приводу були збори в сільраді, – розповідає представник громади Горішніх Шерівців від УПЦ, що побажав, аби його не називали. – Ми по-різному обговорювали ситуацію, що склалася. У селі півтори тисячі людей. Більшість хочуть ходити до церкви, в яку їх привели батьки. Найгірше те, що поділити церкву прагнуть люди, що й не так часто відвідують Богослужіння".
– Поки що не знаю, що буде далі, – продовжує чоловік. – Ми чекаємо на собор, що відбудетьсяу вересні. Можливо, приймуть рішення об’єднати церкви, і все тоді вирішиться саме по собі.
Коментар
"Найкраще – почергове Богослужіння"
Віталій ДОКАШ, доктор філософських наук, віце-президент Української асоціації релігієзнавців:
– Найкраще вирішення конфлікту – почергове Богослужіння. Наприклад, зранку Богослужіння слухають одні, а після обіду – інші. І навпаки.
Для цього потрібно подавати заяву у відділ охорони культурної спадщини ОДА. Щоправда, таке можливо, якщо громада домовилася про це на добровільних засадах. Оскільки церква відокремлена від держави, ніхто вплинути на це не може.
Це складно. Та практика показує, що дієво.
14-07-2016, 10:11
0
5 168