RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » На Буковині відкрили автопішохідний маршрут «Цілющі джерела»

На Буковині відкрили автопішохідний маршрут «Цілющі джерела»

В національному природному парку “Вижницький” відкрили новий туристичний маршрут “Цілющі джерела”.

Про це журналісту molbuk.ua розповів Віталій Стратій, заступник директора НПП “Вижницький”.

- Маршрут "Цілющі джерела" об’єднує п’ять мінеральних джерел із своєрідним хімічним складом та лікувальними властивостями, що власне підкреслює його особливість і цінність, - зауважив В. Стратій.

Відвідати об’єкти маршруту можна, як усі разом, так і кожен окремо. На це необхідно затратити близько шість-сім годин, використовуючи власний автотранспорт.

- Починається маршрут від центрального офісу парку і має загальну протяжність 70км, - каже В. Стратій. - Місто Вижниця, селище Берегомет, села Черешенька, Багна і Виженка - населенні пункти, через які пролягає маршрут. В кожному з них є можливість ознайомитись з визначними місцями, побутом та гостинністю людей, своєрідною архітектурою, давніми звичаями і традиціями та смачною кухнею.

Конфігурація маршруту передбачає, крім мінеральних джерел, відвідини еколого-просвітницького центру парку, музею садиби ім. Назарія Яремчука, Вижницького музею прикладного мистецтва, пам’ятки історії та архітектури, а також надає можливість побачити та відчути потужну силу і енергію первозданної природи, яка милує око, додає настрою, а найголовніше зцілює.

Про джерела маршруту:

Джерело "Лужки" розташоване на правому березі річки Виженка, на висоті 582 метрів над рівнем моря. Вихід джерела являє собою овальне поглиблення у залізистому травертині, звідки вода стікає униз по жолобу. Згідно класифікації, вода джерела урочища "Лужки" є мінеральною залізистою, кремнієвою, слабомінералізованою, сульфатною, хлоридно - сульфатною, від магнієво-натрієвого, складного катіонного складу, кислою, холодною.
Джерело є унікальним за своїм хімічним складом (таких в Європі налічується всього три) з невисокою мінералізацією зате з присутністю 20-ти терапевтично активних іонів різних мікроелементів (кобальт, нікель, марганець).

Наразі використовується населенням та туристами для самолікування залізодефіцитних анемій та хвороб пов’язаних із зниженою секрецією шлунка.

Джерело "Бик" знаходиться при в’їзді до міста Вижниця, в урочищі Судилів на висоті 407 метрів над рівнем моря.

За своїм основним хімічним складом, це гідрокарбонатна магнієво-кальцієва вода. Вона використовується місцевим населенням та туристами і має загально зміцнюючий ефект.

Джерело "Діяна" розташоване на південно-західній околиці села Виженка на схилі долини струмка Лісківець, Висота виходу джерела над рівнем моря біля 412метрів.

Вода є гідрокарбонатною кальцієвою, магнієво-кальцієвою, слабкої мінералізації, яку використовують, як лікувально-столову з можливістю лікувального застосування при деяких хворобах печінки, нирок, обміну речовин тощо.

Джерело "Стіжок" розташоване біля підніжжя гори Малий Стіжок, на висоті 521метр над рівнем моря.

За хімічним складом ця вода корисна для зміцнення імунітету.

Джерело "Назарова криниця" розташоване на околиці міста Вижниця – Рівня. Хімічний склад наразі не досліджений, але за переказами старожилів вода покращує зір. Саме сюди любив ходити малим Назарій Яремчук попити цілющої води і черпнути енергії неповторної природи.

Джерело оспівав у своєму вірші Юрій Петричук – журналіст і поет, наш земляк. Є і пісня "Назарова криниця" на слова Ігоря Федчишина, музика Сергія Голоскевича.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: maryna_k
12-07-2016, 11:46
Коментарів 0 Переглядів 4 331


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.