Територіальні громади матимуть власне ФМ-мовлення. Така перспектива нового проекту "Мовлення громад на основі малопотужного ФМ-мовлення", який реалізовує Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Його впровадження в Чернівецькій області обговорили під час робочої зустрічі голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян та представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернівецькій області Любов Нечипорук. Про це повідомляє прес-служба обласної ради.
З реалізацією концепції мовлення громад в повному обсязі кожна територіальна громада зможе мати власну телерардіоорганізацію, яка мовитиме для громади й про громаду. Саме гіперлокальний контент громадських ТРО є одним із ключових принципів проекту "Мовлення громад".
За словами Любові Нечипорук, мовлення громад не залежатиме від рекламних надходжень та слугуватиме інтересам і запитам конкретної громади. "Малопотужні ФМ-радіостанції можуть вирішити проблему оповіщення й інформування в разі надзвичайних ситуацій, – відзначила представник Національної ради. – Оскільки радіосигналом будуть охоплені території малих населених пунктів, де наразі погане або й зовсім відсутнє покриття".
Для сприяння впровадженню мовлення громад порядок ліцензування їх мовників відбуватиметься за спрощеною процедурою – поза конкурсом та на основі принципу "одна громада – один мовник". Ліцензія даватиме право на здійснення малопотужного ФМ-мовлення в діапазоні 87,5-108 МГц на території відповідної громади.
Проводові радіостанції можуть звертатися до Національної ради із заявою про прорахунок ФМ-частоти для передавачів малої потужності.
8-06-2016, 08:56
0
1 941