RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)

Печера, де працюють науковці з багатьох країн світу, скелі, що заворожують іноземців, 30-метровий водоспад, що з’являється з-під землі та пам’ятка трипільської культури – природні об’єкти на Буковині, про які дуже мало відомо.

Про маловідомі пам’ятки природи поблизу річки Дністер розповів Ярослав Когутяк, директор департаменту екології та туризму ОДА.

Найвищий на Буковині водоспад знаходиться в селі Гринячка на Хотинщині. Цей водоспад виходить з-під землі.

- Унікальний водоспад має висоту понад 30 метрів, – каже Я. Когутяк. – Він цікавий тим, що виходить із-під землі. Ціла річка заходить під землю, зникає, а виходить у вигляді водоспаду.

За словами Я. Когутяка, неподалік водоспаду знаходиться орнітологічний заказник "Чапля". Тут не рубають ліси, щоб не лякати птахів.

– Там живуть десятки, якщо не сотні чапель, – зазначає Ярослав Когутяк. – Їх ніхто не лякає, вони живуть там із року в рік. Це одне з найбільших поселень сірої чаплі в Україні. Ми, екологи, проти того, щоб там здійснювались вирубки, бо птахів можна налякати.

"Нижче за течією Дністра знаходяться унікальні острівці, – продовжує пан Ярослав. – Там гніздяться багато видів водоплавної птиці, також це місця, де водиться багато хижаків".

Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)


У Гринячці знаходиться понад 10 природних печер та 15 печер штучного походження. "Коли люди добували вапно, то залишилися закинуті штольні, – зауважує Когутяк. – Ці печери також дуже мальовничі".

Вище села Гринячка розміщена печера "Попелюшка". Вона – одна з найбільших і найтаємничіших печер у світі і фактично поєднує Україну і Молдову. Колись печера була майже затоплена, а вхід до неї був непривабливий. Але спелеологи дісталися середини, бо вода зійшла. Тут знайшлися дивовижних розмірів та краси зали, незвичайні мінерали, походження яких швидше асоціюється з океанськими западинами. "Попелюшка", напевно, містить ще безліч таємниць. Її досліджують як українські, так і іноземні науковці.

– Оминути увагою печеру "Попелюшка" не можна, – каже Ярослав Когутяк. – Я сам в цьому році в складі великої групи відвідав ту печеру. Хоча для цього нам довелося перейти на територію Молдови, на жаль. Зараз ми працюємо над тим, щоб обладнати вхід в "Попелюшку" з нашого боку. Передати словами велич тієї печери неможливо. Це дуже грандіозний витвір природи. Ще не всі зали відкриті. Там постійно працюють науковці – і наші, і румунські, і угорські, й молдовські. Це об’єкт світової спадщини.

Біля села Нагоряни на Кельменеччині знаходиться тригрядовий ланцюг конусоподібних горбів, що підвищуються над високим берегом Дністра на 15-20 метрів. Здалеку вони нагадують шишки. Це Шишкові горби. Виникло це диво мільйони років тому, коли природні сили зруйнували бар’єрний риф у теплому морі, води якого плескалися на цьому місці.

– Якщо їхати по трасі на Сокиряни, за Кельменцями перед поворотом на села Дністрівка і Бабин є поворот на село Нагоряни, – пояснює маршрут Ярослав Когутяк. – У районі цього села є виходи скельних порід – Шишкові горби. Ці скелі самі по собі дуже мальовничі, а для ботаніків цікаві тим, що там – своєрідна флора. Ці скелі заворожують іноземців. Нещодавно приїжджали географи та біологи з різних країн світу. Коли їх вивели на Шишкові горби, вони просто зааплодували, побачивши ту красу.

Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)


Не лише для ботаніків, але й для істориків та просто туристів, цікавим є об’єкт трипільської культури.

– Цей об’єкт розміщений в районі затоки Бакота. Це затоплена частина території Хмельниччини, – пояснює Ярослав Когутяк. – Там також є закинутий скельний монастир, де прямо в скалі вибиті ніші, в яких жили монахи. Цей об’єкт можна відвідати з боку села Комарів Кельменецького району. Раніше там проводились розкопки, археологи познаходили дуже багато речей. Там і до цього часу можна зустріти унікальні криниці, які видовбані в суцільному камені. Це пам’ятка трипільської культури. Надзвичайно цінний об’єкт як для науковців, так і для будь-кого з туристів.

Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)


Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)


Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: maryna_k
5-05-2016, 11:46
Коментарів 0 Переглядів 6 725

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.