Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)

Новини Чернівців / Життя
6 790
0
Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)

Печера, де працюють науковці з багатьох країн світу, скелі, що заворожують іноземців, 30-метровий водоспад, що з’являється з-під землі та пам’ятка трипільської культури – природні об’єкти на Буковині, про які дуже мало відомо.

Про маловідомі пам’ятки природи поблизу річки Дністер розповів Ярослав Когутяк, директор департаменту екології та туризму ОДА.

Найвищий на Буковині водоспад знаходиться в селі Гринячка на Хотинщині. Цей водоспад виходить з-під землі.

- Унікальний водоспад має висоту понад 30 метрів, – каже Я. Когутяк. – Він цікавий тим, що виходить із-під землі. Ціла річка заходить під землю, зникає, а виходить у вигляді водоспаду.

За словами Я. Когутяка, неподалік водоспаду знаходиться орнітологічний заказник "Чапля". Тут не рубають ліси, щоб не лякати птахів.

– Там живуть десятки, якщо не сотні чапель, – зазначає Ярослав Когутяк. – Їх ніхто не лякає, вони живуть там із року в рік. Це одне з найбільших поселень сірої чаплі в Україні. Ми, екологи, проти того, щоб там здійснювались вирубки, бо птахів можна налякати.

"Нижче за течією Дністра знаходяться унікальні острівці, – продовжує пан Ярослав. – Там гніздяться багато видів водоплавної птиці, також це місця, де водиться багато хижаків".

Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)


У Гринячці знаходиться понад 10 природних печер та 15 печер штучного походження. "Коли люди добували вапно, то залишилися закинуті штольні, – зауважує Когутяк. – Ці печери також дуже мальовничі".

Вище села Гринячка розміщена печера "Попелюшка". Вона – одна з найбільших і найтаємничіших печер у світі і фактично поєднує Україну і Молдову. Колись печера була майже затоплена, а вхід до неї був непривабливий. Але спелеологи дісталися середини, бо вода зійшла. Тут знайшлися дивовижних розмірів та краси зали, незвичайні мінерали, походження яких швидше асоціюється з океанськими западинами. "Попелюшка", напевно, містить ще безліч таємниць. Її досліджують як українські, так і іноземні науковці.

– Оминути увагою печеру "Попелюшка" не можна, – каже Ярослав Когутяк. – Я сам в цьому році в складі великої групи відвідав ту печеру. Хоча для цього нам довелося перейти на територію Молдови, на жаль. Зараз ми працюємо над тим, щоб обладнати вхід в "Попелюшку" з нашого боку. Передати словами велич тієї печери неможливо. Це дуже грандіозний витвір природи. Ще не всі зали відкриті. Там постійно працюють науковці – і наші, і румунські, і угорські, й молдовські. Це об’єкт світової спадщини.

Біля села Нагоряни на Кельменеччині знаходиться тригрядовий ланцюг конусоподібних горбів, що підвищуються над високим берегом Дністра на 15-20 метрів. Здалеку вони нагадують шишки. Це Шишкові горби. Виникло це диво мільйони років тому, коли природні сили зруйнували бар’єрний риф у теплому морі, води якого плескалися на цьому місці.

– Якщо їхати по трасі на Сокиряни, за Кельменцями перед поворотом на села Дністрівка і Бабин є поворот на село Нагоряни, – пояснює маршрут Ярослав Когутяк. – У районі цього села є виходи скельних порід – Шишкові горби. Ці скелі самі по собі дуже мальовничі, а для ботаніків цікаві тим, що там – своєрідна флора. Ці скелі заворожують іноземців. Нещодавно приїжджали географи та біологи з різних країн світу. Коли їх вивели на Шишкові горби, вони просто зааплодували, побачивши ту красу.

Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)


Не лише для ботаніків, але й для істориків та просто туристів, цікавим є об’єкт трипільської культури.

– Цей об’єкт розміщений в районі затоки Бакота. Це затоплена частина території Хмельниччини, – пояснює Ярослав Когутяк. – Там також є закинутий скельний монастир, де прямо в скалі вибиті ніші, в яких жили монахи. Цей об’єкт можна відвідати з боку села Комарів Кельменецького району. Раніше там проводились розкопки, археологи познаходили дуже багато речей. Там і до цього часу можна зустріти унікальні криниці, які видовбані в суцільному камені. Це пам’ятка трипільської культури. Надзвичайно цінний об’єкт як для науковців, так і для будь-кого з туристів.

Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)


Маловідомі пам’ятки природи на Буковині: печера, що заворожує іноземців, і житло чапель (ФОТО)


Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

10:15
У Чернівцях оброблятимуть два парки від кліщів
09:59
Війська РФ за добу 56 разів обстріляли прикордоння Чернігівщини, Сумщини та Харківщини
09:37
Епідсезон наближається до завершення: кількість хворих на ГРВІ зменшується
09:17
На Буковині перевіряють дороги після зими
09:00
Масований удар дронів по Харкову: що відомо про потерпілих
08:40
Кабмін змінив склад правління «Укрзалізниці»
08:20
Росіяни знову просунулися на Донеччині
08:00
2 квітня: яке сьогодні свято, традиції

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм