У зв’язку з тим, що на Хотинщині масово гинуть бджоли, у Хотинській РДА провели термінову нараду по цьому питанню.
-25 квітня до управління ветеренарної медицини надійшло два звернення від громадян села Пригородок та Зарожани. Скарга стосувалася раптової загибелі великої кількості бджолиних сімей. Створена комісія, яка миттєво виїхала на місце. Пасіки цих господарів паспортизовані та пройшли всі дослідження, тому загибель від інфекційних та паразитарних хвороб виключена. , - повідомив
перший заступник голови РДА Володимир МАРЦЕНКЕВИЧ. Власники пасік викликали співробітників поліції. Правоохоронці підтвердили, що були декілька анонімних дзвінків, які підтверджували те, що садоводи кропили сади у недозволений час. Та проблема у тому, що ніхто не хоче про це офіційно свідчити, писати заяви, а отже свідків нема, і карати, по суті, нікого.
-Зараз активно кроплять сади і ми вважаємо, що бджоли постраждали від цього, - впевнений заступник голови районного об`єднання пасічників Василь БОДНАР.
Працівники фітосанітарної служби кажуть, що встановити причини загибелі бджіл неможливо, тому що важливу роль у цьому відіграє час.
-– Упродовж декількох годин залишки препаратів в організмі бджоли розкладаються, тому встановити, що то була за хімічна речовина, вже не можливо, – пояснює Лідія ТІРИКОВИЧ, спеціаліст по захисту рослин, – Тож не можемо сказати із 100-відсотковою впевненістю, що стало причиною гибелі бджолосімей.
Ще одна проблема полягає у тому, що потрібні аналізи можна провести тільки у Львові та Києві. Вартість однієї процедури становить мінімум 10 тисяч гривень.
-Єдиний вихід — відкрити кримінальну справу. Тоді держава мусить провести потрібні аналізи безкоштовно. А для цього потрібні свідки. Якщо подібні випадки повторяться — будемо діяти, - каже фахівець.
Поки що з проблемою вирішили боротися на місцевому рівні. Насамперед організують посилений контроль над процесом кроплення садів.
- Прошу фахівців написати обгрунтовану статтю, в якій буде вказано, коли саме можна кропити сади. Всі мають знати, що кроплення садів дозволено вночі та до 07.00. Також треба нагадати людям, які засоби дозволені, а які — заборонені. І найважливіше - сільські голови мають контролювати цей процес на місцевому рівні, - каже Володимир МАРЦЕНКЕВИЧ.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
29-04-2016, 15:27
0
2 442