Чернівецьке подружжя розписує 70-сантиметрові писанки

Новини Чернівців / Фото
2 806
0
Чернівецьке подружжя розписує 70-сантиметрові писанки

Альона і Василь Беженарі із Чернівців взялися розписати традиційними буковинськими орнаментами дві величезні писанки для всеукраїнського фестивалю писанок. Вони мають висоту 70 сантиметрів й виготовлені з сучасного матеріалу – скловолокна. Альона викладає рисунок та живопис у політехнічному коледжі, а Василь працює методистом в учбово-методичному центрі культури Буковини.

Майстри показали свої писанки. "Одна вже майже готова, а другу доведеться ще розписувати, – розповів Василь Беженар. – Поверхня писанок прогрунтована. Але фарбу потрібно накладати у декілька шарів і щоразу чекати, поки вона висохне. Основа однієї писанки буде бордова, а другої – чорна. А на неї вже будемо наносити орнаменти. Часу залишилося дуже мало, а треба ще багато зробити. Оскільки ми вдвох із дружино працюємо, то писанки розписуємо ввечері або у вихідні дні".

Писанки майстри роблять для VI всеукраїнського фестивалю писанок, який відбудеться у Києві.

Чернівецьке подружжя розписує 70-сантиметрові писанки


"У ньому беруть участь 374 художники з усієї України. З нашої області буде троє, – говорить пан Василь. – Відбір був дуже строгий. На проект зареєструвалося понад дві тисячі осіб. Ми з Альоною висилали свої роботи, які сподобалися членам журі. З Києва нам передали поштою дві заготовки 70-сантиметрової висоти і комплект фарб. Каркас писанок металевий, а поверхня зроблена зі скловолокна. Будемо розписувати їх традиційними буковинськими орнаментами. Ми ознайомилися з великою колекцією писанок відомого майстра Миколи Шкрібляка, сфотографували деякі зразки. У п’ятницю вже маємо вислати готові вироби до Києва. З 23 квітня по п’яте травня всі писанки розмістять на Софіївській площі, де відбуватимуться фестиваль і мистецький ярмарок. Будуть вибирати кращі писанки, вручати премії та подарунки. Але для нас із дружиною важливо просто взяти участь у такому цікавом проекті".

Подружжя Беженарів займається народними видами мистецтва: художньою керамікою, витинанкою, писанкарством, проводить майстер-класи. Альона також досліджує розпис ікони на склі, зробила серію авторських робіт. "Торік нас атестувала Спілка майстрів народного мистецтва, – каже пан Василь. – А цього року ми удвох стали президентськими стипендіатами. Її отримуватиме ще один народний майстер із Кельменеччини".

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм