У Чернівцях показали нові 500 гривень. На брифінгу у приміщенні обласного відділення Національного банку журналісти мали змогу потримати в руках нові купюри.
11 квітня НБУ ввів в обіг найбільшу українську банкноту нового зразка. Ця робота є плановою у зв’язку із провадженням програми заміни старих і зношених купюр й покращення їх захисту.
– Введення в обіг 500 гривень відбулося у межах планового оновлення на 2016 рік, Нацбанк оновлює систему захисту банкнот і заміняє ті, які зносилися, – розповіла Галина ЛИСЕНКО начальник відділу грошового обігу у Чернівецькій області Національного банку України. – З досвіду 500-гривневі купюри починають зношуються через сім років.
– У зв’язку із фізичною зношуваністю банкнот НБУ щороку вилучає з обігу 900 мільйонів штук банкнот усіх номіналів. Переважна більшість з яких у межах 70 відсотків становлять банкноти від "1" до "20" гривень. Основний фактор необхідність оновлення банкнотного ряду є посилення їх безпеки.
– Зношені банкноти знищуються в Нацбанку. Всі банкноти сходяться до нас. Добрі банкноти відсортовуються йдуть далі у обіг, а зношені подрібнюються на спеціальному пристрої, такий є у нашому відділенні, - сказала Г.Лисенко.
Таку здрібнену масу спресовують у брикети. Великі "брикетувальники" є у великих містах, де ходить велика маса грошей. Але у такому брикеті може бути й кілька мільйонів, залежно від номіналу подрібнених купюр. Їх у мішках вивозять на смітник. Брикет спресованих гривень нагадує рулон туалетного паперу. Лише зблизька, якщо пригледітися, можна розпізнати різнокольорові дрібненькі смужки. Він досить важкий, невеличкий рулон розміром з чоловічий кулак може важити орієнтовно до кілограма.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
13-04-2016, 10:11
0
5 375