Мешканці Буковини через свою надмірну довірливість віддали недобросовісним громадянам майже 15 тисяч гривень. За всіма цими фактами слідчі розпочали кримінальні провадження, повідомляє сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.
Двоє чернівчанок та мешканка селища Кельменці позбулися своїх коштів вже за досить поширеною схемою шахрайства. До них зателефонували нібито працівники банківської установи та під приводом додаткового захисту банківського рахунку і перевірки клієнтів дізналися конфіденційну інформацію про платіжні картки. Озвучених даних потерпілими було достатньо, аби шахраї із рахунку довірливих жінок зняли майже 11 тисяч гривень.
У іншому випадку, 31-річна мешканка Кельменців "виграла" автомобіль. Невідомий чоловік у телефонній розмові переконав молоду жінку, що вона стала власницею іномарки, але для оформлення виграшу необхідно перерахувати 3800 гривень. Буковинка так зраділа своєму фарту, що не перевіривши інформацію взагалі про будь-які конкурси, одразу перерахувала через термінал зазначену суму. Відповідно, після перерахунку коштів зв'язок із так званим консультантом зник.
Відомості про вищевказані факти внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань за правовою кваліфікацією ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські Буковини вживають всіх можливих заходів, аби встановити особи зловмисників. У той же час, звертаються до громадян з проханням бути уважними та обережними при спілкуванні із невідомими особами, які просять чи вимагають перерахувати грошові кошти. Не ведіться на шахрайські хитрощі зловмисників.
Пам’ятайте, що справжні працівники банку у телефонному режимі ніколи не будуть запитувати Вас про пін-код чи іншу інформацію стосовно Вашого карткового рахунку.
Якщо Вам надходять повідомлення про виграні призи, обов’язково перевірте, з якого номеру вони були відіслані. Також зверніться за сервісними номерами до мобільних операторів та поцікавтеся, чи проводилися розіграші і чи справді Ви є переможцем. Обов’язково введіть номер телефону чи назву компанії у пошукову систему в мережі Інтернет та перевірте, чи немає схожих історій або негативних відгуків.
І в жодному разі не перераховуйте кошти на невідомі Вам рахунки!
А якщо Ви все ж стали жертвою шахраїв, телефонуйте на "102"!
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
10-03-2016, 10:57
0
2 181