У Чернівцях 28 лютого у палаці "Юність Буковини" вперше відбулася всесвітньовідома конференція у форматі TEDx.
У ній взяли участь люди з усієї України, які придумали та втілили у життя цікаві ідеї, що стали корисними для інших.
Наприклад,
координатор проекту Smart City Lviv Василь Матяшовський розповів про свою ідею і як вона допомагає іншим.
-Я тривалий час мешкав за кордоном і вже відвик від наших українських реалій, - каже пан Василь. – Коли ж повернувся, почав звертати увагу на речі, які для українців є звичними, а для мене вже ні. Зокрема, ми вважаємо, що їхати у переповненій маршрутці – це норма. Я бачив, скільки людей постійно чекають на зупинках на громадський транспорт, як вони заледве вміщаються у нього. Між тим, містом у тому ж напрямку їздить багато приватних напівпорожніх мікроавтобусів. Тоді у мене й виникла ідея, щоби запропонувати водіям цих бусів підвозити пасажирів. Потроху ми почали розвивати у Львові цей проект. Запрошували людей приєднатися до нашої групи "Підвезу". Наші учасники мають на машинах відповідні наліпки з цим написом. Таким чином водії цих мікроавтобусів підвозять близько 15 тисяч пасажирів. А це – 30-40 тисяч поїздок на місяць.
Письменниця, журналіст із Чернівців Леся Воронюк розповіла про те, як разом зі своїми однодумцями втілила у життя ідею, яка стала не разовою акцією, а популярною традицією – День Вишиванки. Тепер у цей день вишиванки одягають не лише по всій Україні, а й діаспора за кордоном.
Автор інноваційної методики вивчення англійської мови Айше Борсеітова поділилася деталями своєї методики:
-Коли я вступила до київського вишу на факультет інмов, відчула, що я там – найслабша студентка, - згадує Айше Борсеітова. – Але я дуже любила англійську мову, тому всіляко намагалася вдосконали свої знання. І врешті винайшла свою методику її вивчення. Зауважте, ми вивчаємо іноземну мову по 10-15 років і не знаємо її. А всі поліглоти у світі на вивчення мови витрачають не більше року. І це не тому, що вони вундеркінди, просто вони знають алгоритм її вивчення.
Коротко про методику Айше Борсеітової: англійська мова – доволі легка, і в ній чимало слів співзвучні з українською та іншими мовами. Велика кількість слів мають однакове закінчення (romantic, Atlantic тощо). Є слова, які мають по кілька значень (з англійської date – побачення, зустрічатися, фінік). А ще англійська мова дуже логічна, тут усе сприймається буквально.
Виступали і музиканти-новатори. Серед них – бітбоксер, учасник півфіналу шоу "Україна має талант" Саша Мельник. Хлопець самостійно навчився мистецтву бітбоксу, переглядаючи онлайн-відео.
А музичний дует B&B Project виконали на баяні та бандурі хіт гурту Metallica – “Nothing else matters”.
-TEDx – це абревіатура з трьох англійських слів: technology, entertainment, design. Тобто технології, розваги, винаходи, - пояснює
один із організаторів заходу Віктор ГИЩУК. - Це ліцензійна всесвітньовідома конференція, метою якої є поширення інноваційних хороших ідей, які варті цього поширення. Наприклад, хтось виготовив робота і вважає, що це може змінити світ. І на конференції може розповісти про цю ідею іншим. Це дасть можливість спікерові популяризувати свою ідею. Ось один із засновників корпорации Apple Стів Джобс своїми поглядами на життя змінював увесь світ. Можна сказати, ми на конференції шукаємо "своїх" Джобсів".
Організатори сподіваються, що конференція ТЕDxChernivtsi стане щорічною у Чернівцях.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
28-02-2016, 21:27
0
3 101