Стерилізаційний центр для тварин у Чернівцях збудовано у рамках транскордонного проекту "Захист кордонів від небезпек, що поширюються безпритульними тваринами", який фінансувався коштом ЄС на виконання програми Румунія-Україна-Республіка Молдова.
Проектом передбачено спорудження у Чернівцях стерилізаційного центру для тварин з подальшим створенням на його базі міського комунального підприємства – притулку для безпритульних тварин.
Для виконання проекту було передбачено залучити 261,535 тис.євро коштів ЄС та 61,205 тис.євро коштів міського бюджету. Проект було заплановано реалізовувати за 22 місяці – до жовтня 2015 року. За погодженням з бюро транскордонного співробітництва (м.Сучава, Румунія), проект було продовжено до 31.12.2015 року.
Виконавцями проекту є департамент житлово-комунального господарства міської ради у співпраці з Асоціацією "PROANIMA" (м. Сучава, Румунія), Муніципалітетом м. Бєльці (Республіка Молдова), обласною громадською організацією "Захист Тварин" та Буковинським центром реконструкції і розвитку.
Реалізацію проекту розпочато у квітні 2014 року. Перший транш гранту надійшов у 2014 році в сумі 94,0 тис.евро, другий транш – в серпні 2015 року в сумі 127,9 тис.евро. В липні 2014 року було укладено договір на будівництво притулку для безпритульних тварин на вул.Південно-Кільцевій, 47 на суму 2795,162 тис.грн. з ПП "Рембудторг Інвест", яке здобуло перемогу в конкурсних торгах. 24.11.15р. укладений договір на додаткові роботи будівництва 1–ої черги на суму 1296,139 тис. грн. Всього на будівництво 1-ої черги притулку для тварин використано:
– коштів гранту – 2967,435 тис.грн.
– коштів міського бюджету – 1459,653 тис.грн.
Крім того, укладено договір на виконання робіт з будівництва 2-ої черги притулку (будівництво 16 вольєрів для тварин та благоустрій території) на суму 1064,991 тис.грн., з них вже освоєно 635,787 тис.грн., в т.ч. – коштів гранту 300,0 тис.грн., коштів міського бюджету – 335,787 тис.грн.
Інші витрати коштів гранту становили 315,7 тис.грн. (придбання автомобіля "Форд", обладнання для відлову тварин та спецодягу, канцелярських товарів, проведення аудиту, коригування проектно-кошторисної документації, авторський нагляд). Загалом під час реалізації проекту залучено і використано 3590,0 тис. грн. грантових коштів.
Об’єкт є унікальним та збудований із врахуванням всіх санітарно-гігієнічних особливостей утримання тварин в притулках.
Під час першої черги будівництва суцільним парканом огороджено територію площею 1 га, проведено комунікації, збудовано дезбар’єр на в’їзді до притулку, стерилізаційний центр з ветеринарною клінікою, лабораторією, операційними, санпропускником, карантинною зоною, зоною післяопераційної перетримки, ізолятором, адміністративними приміщеннями, реєстраційним центром, твердопаливною котельнею. За кошти проекту закуплено лабораторне та медичне обладнання, меблі, холодильники, електроплиту (вартості меблів, лабораторного та іншого обладнання – 453 500 грн.)
У стерилізаційному центрі буде здійснюватись стерилізація та післяопераційна перетримка безпритульних тварин терміном до 14 днів, по закінченню якого тварин будуть повертати на попереднє місце мешкання.
Окрім стерилізаційного центру, у притулку працюватиме реєстраційний центр для домашніх тварин. Обов’язкова реєстрація тварин у загальній електронній базі даних домашніх тварин м. Чернівців визначена Правилами утримання домашніх тварин у Чернівцях
Передбачається, що завдяки роботі цього стерилізаційного центру у місті поступово буде вирішено проблему безпритульних тварин, власники тварин матимуть можливість отримати кваліфіковану ветеринарну допомогу на базі клініки, зареєструвати в реєстраційному центрі свого домашнього любленця і тим самим запобігти його випадковій втраті.
Спільно з громадськими експертами розроблено та затверджено сесією міської ради Положення про громадських інспекторів у сфері поводження із тваринами, що дозволяє більш активно залучати громадськість до захисту тварин від жорстокого поводження.
Окрім того, за час дії проекту у Чернівцях стерилізовано та вакциновано від сказу 2000 безпритульних тварин, зареєстровано і прочіповано майже 700 домашніх тварин, проведено два фестивалю домашніх улюбленців, 40 власників собак пройшли 10-денні курси дресури, відкрито сучасний майданчик для вигулу та дресури собак в парку "Жовтневий".
Досвід українських міст, в яких спостерігаються позитивні зрушення у сфері поводження з тваринами (Луцьк, Львів) засвідчує, що стійка тенденція зменшення безпритульних тварин на вулицях міст спостерігається завдяки цілеспрямованій роботі спеціалізованих комунальних підприємств, які не тільки забирають "безхатченків" з вулиць, проводять стерилізацію, але й мають механізми впливу на підвищення рівня відповідальності власників тварин, слідкують за дотриманням правил утримання домашніх тварин та співпрацюють з громадськістю.
Рішення про створення міського комунального підприємства ""Притулок для тварин", затвердження його статуту винесено на розгляд сесії міської ради, яка працюватиме 25 лютого цього року. Основною метою комунального підприємства буде регулювання кількості безпритульних тварин, забезпечення дотримання Правил утримання тварин у Чернівцях, проведення реєстрації, ідентифікації тварин, ведення бази даних тварин, проведення інформаційно-просвітницької роботи з населенням. Для забезпечення громадського контролю за роботою підприємства пропонується створити Наглядову раду з числа громадських активістів та експертів.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
24-02-2016, 18:04
0
9 741