"Ані Лорак – це чисте заробітчанство", - Степан Галябарда

Новини Чернівців / топ новини / культура, шоу-бізнес
11 199
0
"Ані Лорак – це чисте заробітчанство", - Степан Галябарда

Відомий поет-пісняр Степан Галябарда написав майже 300 текстів до пісень, які увійшли до золотого фонду української естради. Їх знають і люблять мільйони людей. Почути його пісні зможуть і чернівчани.

Степан Галябарда завітав у гості до редакції "МБ". Приніс збірку з промовистою назвою "Кохайте жінку", декламував свої останні вірші.

– Чернівці – це місто моєї любові. Звідси все і почалося, – зізнався пан Степан. – Я страшенно вдячний долі, що закінчив філологічний факультет Чернівецького університету. Тут навчився відчувати та підбирати поетичні слова, аби вони звучали в унісон із музикою. Усі мої пісні – це те, що я пережив. Я народився в селі на Тернопільщині, де жили бідні, але дуже добрі люди. Змалку пас корову, допомагав мамі на фермі. Мій тато працював у сільському магазині, де продавали все: і крам, і сіль, і гас, і упряж для коней. Мамин брат був у бандерівцях. Якось він забіг до магазину, де була мама, і попросив її заховати листівки. Вона сховала їх у цукерки-подушечки, а батько це побачив. Він сполотнів і каже: "Маринко, та ми дітей маємо. Якщо нас заберуть, то хто буде їх ростити?". Це все залишилося в моїй пам’яті й стимулювало до творчості. Буває, що пишу текст одразу. А буває, що думаю над ним місяцями. У мене абсолютний слух, є голос. Я вже навіть почав сам співати.

"Написав "Яворину" у день похорону Яремчука"

– Пісні на ваші вірші виконують багато буковинських співаків: Іво Бобул, Лідія Сандулеса, дуети "Писанка" і "Скриня". Василь Зінкевич також починав співати на Буковині в ансамблі "Смерічка".

– Я був знайомий і з Назарієм Яремчуком. На жаль, він виконав лише одну пісню на мій вірш "Стрілецький романс". Ми домовилися, що я напишу кілька текстів до його нового альбому. Закінчилося ж все "Явориною"
Я написав її у день похорону Назарія. Тоді саме зламав ногу і сидів перед телевізором у гіпсі, а Чернівцями йшла траурна процесія. Коли я побачив це велике людське море, яке залило всю Центральну площу, то від болю народилися рядки "Яворини". Та вона чомусь чотири роки залишалася на папері. Я показував її багатьом виконавцям і композиторам, та ніхто не хотів за неї братися. 2001 року, зустрівшись в Івано-Франківську на фестивалі зі Степаном Гігою, показав йому текст. Бачу, що він читає і блідніє. Через кілька днів Гіга зателефонував мені серед ночі й наспівав приспів. Ми ще місяців два попрацювали над цим твором і тепер маємо гарну пісню, присвячену Назарію. Не сподівався, що вона стане такою популярною.

– На радіо і телебаченні дуже рідко нині можна почути українські пісні. Чомусь досі повсюди звучить російська попса.

– Наша біда в тому, що ми дуже "пристебнуті" до Росії. Протягом багатьох літ нам "нав’язували" російську мову, російську пісню. Ніхто не підтримував розвиток українського в Україні. Один співак – народний артист України, якого я вивів на сцену, сказав мені, що він співатиме російською, бо орієнтується на російський ринок. Тож зрозуміло, чому наш простір заповнила російська попса зі своїм примітивізмом. Немає доступу до радіо і телеканалів, бо вони належать олігархам. Розкручують нездар, за якими стоять великі гроші, а талантам важко пробитися. Тому чекати чогось доброго не варто.

"Ані Лорак – це чисте заробітчанство"

– На Театральній площі Чернівців є зірка з вашим іменем. Донедавна там була і зірка Ані Лорак, але її знесли. Як ви ставитеся до українських співаків, які продовжують виступати в Росії?

- Не можна бути справжнім поетом, співаком чи композитором, якщо ти не маєш в собі коріння свого роду і народу. Є справжня творчість і пісенна потреба висловитися душею про щось своє. А є чисте заробітчанство. Ані Лорак – це чисте заробітчанство. Я з її батьком навчався в університеті. Це щирий український патріот і прекрасна людина. Я розумію, що його донька потрапила в зовсім іншу сферу. Її одразу почали використовувати в шоу-бізнесі як матеріал, з якого зліпили артистку. Вона не українська співачка. Їй байдуже, де і про що вона співає. Головне – аби платили гроші. Тоді нехай відмовиться від звання народної артистки України – так буде правильно.

– У вас багато пісень про кохання і жінок. Хто надихав вас?

– Для мене високою жінкою була моя мама Марія. Дуже вдячний своїй дружині, яка мене розуміє та підтримує. Усе наше життя тримається на жінках: від дитинства – до старості. Але вони несправедливо недооцінені чоловіками. Жінкам потрібні кохання, ніжність, тепло. Про це я пишу в своїх віршах і закликаю чоловіків: "Кохайте жінку".

- Чи вплинули на вашу творчість останні події в Україні?

Ще 1997 року я написав текст до пісні "Хто ти є, Україно?". Це була якась незбагненна прозірливість. Хіба я міг тоді подумати, що так насправді станеться. Мене дуже болить ця війна. Я написав кілька віршів про ці події: вбитих хлопців, ненависть і відплату. Але я оптиміст і вірю, що прийде новий день в Україну, бо це наша рідна хата, рідна земля.

З досьє "МБ"

Степан Галябарда, поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України. Народився 2 грудня 1951 року на Тернопільщині.
Закінчив філологічний факультет ЧДУ. Працював головним редактором радіостанції "Молода гвардія", директором радіостанції "Промінь".
Видав вісім збірок віршів. Його пісні є в репертуарах Василя Зінкевича, Алли Кудлай, Павла Зіброва, Лілії Сандулеси, Іво Бобула, Олександра Тищенка та інших українських співаків.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

У Чернівцях попрощаються із воїном Василем Зельмановичем
Що буде, якщо їсти забагато білка: дієтологи попередили про ризики для здоров’я
Ремонт і обрізка дерев: у Чернівцях обмежать рух транспорту на двох вулицях
​«Були гарні збори, але ми втратили важливих гравців»: «Буковина» завершує збори та готується до чвертьфіналу Кубка України
«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
213 610
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 072
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 432
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
5 605
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 844
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 490
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 227
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 208
"Такого ажіотажу давно не було": у Чернівцях на чвертьфінал Кубка України продали майже дві тисячі квитків
3 034
На Буковині засудили педофіла, який зґвалтував дитину
2 795

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм