RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » У криницях на Буковині немає води - був рекордно сухий рік

У криницях на Буковині немає води - був рекордно сухий рік

Мешканці багатьох сіл Буковини і Чернівців скаржаться, що в їхніх колодязях зникає вода. Інколи немає навіть із чого зварити їсти, попрати.

– Під час морозів води в криниці зовсім не було. Коли почалася відлига, стало трохи більше. Та все одно не вистачає на всі господарські потреби, – запевнила мешканка Розток Путильського району Ганна ПИСАРЮК. – Останніми роками рівень води в колодязі знижується. Великі проблеми мають люди, які живуть на високогір’ї. Криничної води їм вистачає лише на приготування їжі. А щоби попрати та напоїти худобу, доводиться йти до річки за сотні метрів, а то й кілометри. Хоча у водоймах теж мало води.
Мешканці села Костичани Новоселицького району також скаржаться, що води в їхніх криницях залишилося на дні, до того ж вона дуже брудна.

Не краща ситуація й у Чернівцях.

"У нашій криниці майже немає води, – каже мешканка Калічанки Тетяна. – Для технічних потреб беремо воду в річці Прут, яка знаходиться від нас за 200 метрів. Для ручного прання використовуємо дощову воду, яку збираємо в бочці. А для приготування їжі купуємо в бутлях".

– Воду доводиться економити. Вистачає тільки на найнеобхідніше, – розповів Олександр, який проживає в районі Кемпінгу. – У криниці залишився десь куб води. Хто живе вище, має ще більші проблеми. Навіть у 25-метрових колодязях немає води.
Зараз у моїй криниці вода ще є. А в багатьох сусідів рівень дуже низький. Вони не можуть навіть прати в машинках. Минулого літа майже всі криниці в нашому районі пересохли, – розповіла мешканка Роші Наталія.

Начальник обласного гідрометцентру Тетяна Негадайлова пояснює нестачу води в криницях буковинців малою кількістю опадів торік.

"Така низька кількість опадів спостерігалася ще лише в 1946 році, – каже пані Тетяна. – Взагалі весь 2015-й був із малою кількістю опадів. Колодязі потерпають ще й тому, що, починаючи з 2013 року, ми практично не добираємо опадів. За січень цього року опадів було відповідно до норми, щоправда, цього місяця вона невеличка. За прогнозами, найближчими днями очікуються невеликі помірні опади на всій території області. Якщо надалі будемо не добирати, то це буде дуже відчутно, зокрема і для криниць.

– У кожному конкретному регіоні – свої причини нестачі води в криницях. Хоча останніми роками значно зменшилася кількість опадів, а відповідно знизився рівень підводних вод. Ця зима також була малосніжною, – говорить доцент географічного факультету ЧНУ Богдан РІДУШ. – У гірських районах це може бути пов’язано ще й з масовим вирубуванням лісів.

– У зв’язку з нестачею питної води в деяких населених пунктах області зростає ризик її забруднення та виникнення інфекційних хвороб. Тож бажано не використовувати воду із обмілілих криниць для пиття, приготування їжі, миття посуду, – радить начальник управління Головного управління Держсанепідслужби в області Юрій ПАДУРАРУ. – Аби не мати проблем зі здоров’ям, для пиття та приготування їжі треба брати фасовану або привізну воду і обов’язково кип’ятити її. Слід також дотримуватися правил особистої гігієни. А у випадку виявлення перших ознак захворювання терміново звертатися до лікарів. За чистотою приватних криниць власники мають стежити самі. Колодязі потрібно щонайменше раз на рік чистити і дезінфікувати воду. Для цього треба звертатися у відповідні служби.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Надія Будна
11-02-2016, 10:24
Коментарів 0 Переглядів 4 579


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.