Калинівський ринок у Чернівцях досяг такого рівня прибутку, після якого підприємство набуло статусу великого платника податку. Відтак, його автоматично перевели під контроль до регіонального представництва фіскальної служби, яка знаходиться у Львові.
– Ми вели переписку з Києвом ще з листопада минулого року. За результатами роботи нас як великого платника податків перевели під контроль до Львова. Щоправда, ми зверталися з проханням не переводити нас під контроль до Львова, бо ми міське комунальне підприємство. Наводили аргументи, але це зробили без нашої згоди. Втім, на економіку підприємства це не впливає і на сплату податків також, – пояснює Ігор МАСЛЯНЧУК, генеральний директор Калинівського ринку. – Як раніше місцеві податки йшли до бюджету Чернівців, а державні – до державного, так і тепер йтимуть. Щоправда, змінився код платежу й розрахунковий рахунок зі сплати державних податків. Відтак ці кошти, які раніше йшли до Києва, тепер надходять до Львова. Але Чернівці від цього нічого не втрачають, і на нашу роботу, крім логістики, ці зміни не впливають.
Водночас саме питання логістики для чернівецьких підприємств стало більш витратним. Адже, за словами працівників підприємства, тепер до Львова потрібно буде навідуватися часто. Щоб вирішувати всі питання налагодження роботи касових апаратів, реєстрації, перереєстрації РРО чи реєстрації книг обліку, потрібно їздити до Львова. Калинівський ринок – велике підприємство, тут чимало касових апаратів, документи із цим пов’язані, реєстрації, зміни – усе це потребує постійного нагляду. Тепер представник підприємства постійно змушений їздити до Львова, щоб вирішити ці питання. Касові апарати виходять з ладу, їх треба реєструвати, вони ламаються – це все теж потрібно вирішувати у Львові. Це велика незручність, і підприємство зазнає непотрібних витрат. Хоча би питання з касовими апаратами залишили б за місцем роботи підприємства, бо це постійні зміни і турботи.
Відповідно до податкових новацій змінилася шкала рівня прибутку підприємства, за якою воно може набути статусу великого платника податків. Існує кілька критеріїв підприємства, за якими воно може потрапити до категорії великих платників. Скажімо, за обсягом доходу за чотири квартали року або за сукупними податками. Калинівський ринок потрапив саме за другим критерієм – понад 12 мільйонів сплачених усіх податків.
За даними Головного управління ДФС в області, п’ять суб’єктів господарювання області включено до реєстру великих платників податків на 2016 рік: "Чернівціобленерго", ТОВ "Рома", ТОВ "Машзавод", "Чернівцігаз" та "Калинівський ринок".
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
28-01-2016, 09:37
0
4 730