Безкоштовних сніданків для дітей перших-четвертих класів шкіл Чернівців більше не буде. Зате вони отримуватимуть другий сніданок (те, що американці називають ланчем). У ньому не буде каш, зате подаватимуть бутерброди або солодкі булочки з чаєм або соком (залежно від сезону).
Таке рішення прийняла Чернівецька міськрада. Нововведення вже почало діяти з другого півріччя навчального року.
Детальніше кореспондентові molbuk.ua роз’яснює
начальник Чернівецького міського управління освіти Сергій МАРТИНЮК.
- Перших, основних, сніданків, у школах міста не буде більше взагалі, - каже Сергій Васильович. – Щодо них часто виникали суперечки серед батьків – потрібні каші дітям на сніданок у школі чи ні. Батьки ламали списи, хоча вдома дітям тих каш не давали. Зате тепер з ініціативи міської ради, яка виділила на це більше п’яти мільйонів гривень, усім дітям перших-четвертих класів даватимуть другий сніданок.
На ланч, за словами начальника управління освіти, тричі на тиждень даватимуть солодку булочку, двічі на тиждень – бутерброд з ковбасою або сиром. Плюс гарячий або прохолодний напій, залежно від сезону.
Згідно бюджетного кодексу, пільгова категорія дітей отримує у школах безкоштовні обіди. Також з міського бюджету фінансуватимуться безкоштовні обіди для дітей переселенців та учасників АТО.
Щодо безкоштовних "шведських" сніданків, то їх також не буде. А обладнання від них будуть використовувати для платного харчування.
-Їдальні працюють, платне харчування ніхто не відміняв, - зазначає Сергій Мартинюк. – Якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина повноцінно снідала у школі, вони можуть звернутися до навчального закладу. Приблизна вартість сніданку – десять гривень. Уже зараз багато батьків готові платити, бо хочуть, щоб їхні діти снідали у школі. Також ведемо перемовини з харчувальниками, щоби використовували обладнання від шведських столів для організації обідів для груп продовженого дня тощо.
У безкоштовних сніданках не було особливої потреби, вважає Сергій Васильович.
-Все одно дитина не може з дому виходити голодною, - переконаний С. Мартинюк. – Сумніваюся, що батьки відпускають своїх дітей до школи без сніданку у надії на те, що вони поїдять у школі. Тому великої потреби у цих сніданках не було.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
18-01-2016, 14:12
0
2 434