У Чернівцях чоловік рибалив на Пруті і по пояс провалився під воду.
Про це кореспондентові molbuk.ua розповів
начальник станції Василь МАНИК.
Трапилося це десятого січня на території міського пляжу по вулиці Донбасівській. Там же, на щастя для чоловіка, розташована і Чернівецька міська рятувальна служба на воді. Рятувальники помітили, що людина у небезпеці, і відразу поспішили на допомогу.
-Рятувальники витягнули з води потерпілого, обігріли його і відправили додому, - сказав Василь Маник. – Взагалі зараз на лід виходити небезпечно. Крига тонка, крихка. На річках товщина криги – 5-10, на озерах – 10-14 сантиметрів. Біля берегів товщина криги більша, на середині річки – менша.
За словами рятувальника, людині можна виходити на лід при товщині криги не менше 10-12 сантиметрів. Та при цьому лише поодинці, на відстані мінімум п’ять метрів один від одного і при вазі не більше 70-80 кілограмів.
-Під час свят на озерах по вулицях Комарова та Південо-Кільцевій дітлахи влаштували ковзанку, їх там було дуже багато, - додав Василь Маник. – Це небезпечно. Зараз їх менше, та все одно є. Також там є рибалки. Скільки їм кажеш, щоби хоч рятувальні жилети одягали, їм байдуже: нап’ються та й рибу ловлять.
Надання першої допомоги потерпіли на воді у холодний період:Кілька хвилин перебування у холодній воді можуть викликати холодовий шок з втратою свідомості. Якщо такій людині вчасно не надати допомогу, вона може загинути.
Спочатку потерпілого треба витягнути з води, обгорнути і занести у тепле приміщення. Зняти мокрий одяг, насухо витерти і розтерти тіло. Потім переодягнути у сухий теплий одяг, дати гарячий чай або каву і обкласти грілками або пляшками з гарячою водою (у першу чергу область потилиці, шиї, ніг).
При порушенні дихання і кровообігу необхідно також проводити штучне дихання і непрямий масаж серця та відправити у лікувальний заклад.
Якщо ви провалилися під лід, не віддавайтеся паніці. Розкиньте руки в боки, наваліться грудьми чи спиною на твердий край ополонки та спробуйте ривками вибратися з води і відкотіться на твердий лід.
Якщо ви стали свідками такого випадку на льоду, швидко і обережно добирайтеся до місця пригоди. Пересувайтеся повзком. Якщо не маєте під рукою рятувальних засобів, драбин, дощок, можна використовувати ремені, шарфи, пальто, а також гілки дерев та інше.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
11-01-2016, 14:11
0
2 868