За темпами закладення нових інтенсивних садів область посідає перше місце в державі – до 500 гектарів щороку.
На Буковині 2015 року, наприклад, у господарствах корпорації "Сварог Вест Груп", за словами радника голови правління Сергія Гавришева, незважаючи на аномальну спеку й відсутність опадів, віддача садів була значно вища від сезону 2014 року. Валовий збір яблук склав 16,6 тисячі тонн – на 56,6 відсотка більше, ніж у 2014 році. Показників досягли через використання в садівництві сучасних технологій, правильної закладки садових масивів. Завдяки встановленим системам крапельного зрошення на фруктових угіддях вдалося мінімізувати вплив літньої посухи на плодоношення.
– Саме буковинські стандартні яблука – це третина всіх яблук, вирощених в Україні, – розповідає Михайло Бабій, генеральний директор корпорації з питань садівництва, розсадництва та переробної промисловості "Дністер". – Загалом потужність регіону – півмільйона тонн. Та є проблеми з реалізацією вирощеного. Наприклад, якщо раніше 60 відсотків яблук брав Донбас, особливо Горлівка, то нині цей регіон відпав, як і Крим. Продукцію могли би брати наші супермаркети, але вони завозять польські яблука. Поруч з іноземними яблуками кладуть паршивенькі вітчизняного виробництва. Щоб відбити бажання в нашого споживача купувати наше. Також у них умова – готові брати наші яблука, але на мільйон гривень. Розраховуються за них не відразу, як за кордоном. Підняти же вартість яблук ми не можемо з об’єктивних причин. Сад, аби мати якийсь прибуток, треба вирощувати п’ять років. Якщо не буде державної підтримки, галузь занепаде. Незважаючи на складні умови, ми цього року заклали 270 гектарів нових садів. І це не межа, але немає підтримки з боку держави.
– Буковинські садівники славляться своїми здобутками не лише в Україні, а й за її межами, – каже Олександр Варжевський, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА. – На базі наших господарств неодноразово організовували різні науково-практичні семінари за участю польських, голландських, бельгійських спеціалістів. Розширюється мережа холодильників з регульованим газовим середовищем. Держава не забула про садівництво, уряд розробляє заходи щодо того, аби був вихід на європейський ринок. Сподіваємось на те, що в 2016 році буде реальна державна допомога садівничій галузі.
2-01-2016, 11:36
0
3 971