У Чернівцях відбулися заходи, присвячені 140-річчю з дня освячення вірменської церкви Святих Апостолів Петра і Павла.
У заходах взяли участь представники духовенства, чернівецької вірменської громади та мешканці міста, пише сайт
ФразаЯк відомо вірменська церква Чернівців була освячена в 1875 році. Нині церква внесена до списку споруд, що охороняються державою.
Як зазначив голова Чернівецької обласної вірменського національно-культурного товариства "Аревік" Віктор Давидович, ще одним важливим для вірменської громади Чернівців стало й інше знакова подія, а саме - рішення, прийняте на черговій сесії Чернівецької міської ради про перейменування вулиці Карла Лібкнехта на вулицю Кароля Мікулі (1819-1897). Мікулі - уродженець Чернівців, вірменин за національністю, віртуозний піаніст, композитор, диригент, а також засновник Галицького Музичного Товариства у місті Львові.
Нагадаємо, що в червні 2015 року міська рада Чернівців прийняла історичне рішення, повернувши буковинцям стару назву вулиці - на честь першого автономного бургомістра, вірменина Якоба лицаря фон Петровича (1815-1869).
У липні у Чернівцях відбулося урочисте відкриття пам'ятника Якобу фон Петровичу.
Як уже повідомлялося, Союз вірмен України приділяє велику увагу відродженню та збереженню об'єктів вірменського культурно-історичної спадщини. Проводиться активна робота в напрямку популяризації національних історичних цінностей.
Раніше повідомлялося, що будівництво церков, ідентифікація, відновлення та збереження, є одним з основних напрямків діяльності вірменської діаспори України. За словами Глави Союзу вірмен України Вілена Шатворяна, згідно вірменським традиціям, церква є не тільки духовним центром, а й виконує роль культурного центру.
Нагадаємо, Союз вірмен України під керівництвом Вілена Шатворяна, став єдиною всеукраїнською організацією, яка об'єднує всі діючі в країні вірменські організації.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
26-12-2015, 17:48
0
2 876