Весь Донбас буде українським, а Росію змусимо відшкодувати людям зруйновані будинки і втрачене майно. У цьому впевнена голова Луганської облорганізації ВО "Батьківщина" Ірина ВЕРІГІНА, яка у 2014 році виконувала обов’язки голови Луганської ОДА, яка побувала на Буковині.
- Коли почалася війна у 2014 році і влада у Києві ще не реагувала на ті події, одними з перших нам прийшли на допомогу волонтери з Буковини і привезли гуманітарний вантаж, - розповіла вона. - Серед тих, хто його привіз, була пані Марія зі Сторожинецького району. На Луганщині тоді служив її син, але зустрітися їм не вдалося. А через тиждень хлопець загинув. Це Юрко Чікал. Завдяки йому і таким як він героям нам вдалося відстояти Донбас.
Але щоб повернути Донбас Україні треба ще дуже багато працювати.
- Мінські угоди — це зрада України, - каже І.Верігіна. - Так вважаю я, так вважають і наші бійці на передовій. Тому що домовлятися з терористами неможливо, вони завжди брешуть. Подивіться, що сталося днями — нібито діють Мінські угоди, а терористи зайняли три селища. І відбити ці території, на яких живуть наші люди, ми не можемо, бо мусимо дотримуватися перемир’я.
У Луганськ Ірина Верігіна та її соратники потрапити не можуть — там вони у "розстрільних списках". Так нещодавно помер батько голови міської організації "Батьківщини", то син навіть не зміг на похорон потрапити.
Активістка разом з однодумцями створили громадську оранізацію "Сила правди", яка займається захистом людей зі Сходу в судах.
- Ми збираємо юридичну базу для судів аби довести, що люди, які втратили свої домівки і стали біженцями, постраждали в результаті агресії Російської Федерації, - пояснила І.Верігіна. - У нас уже є документальні докази, що у війні на Донбасі беруть участь російські військові, російська техніка, перші три суди ми виграли. Ці докази з часом стануть у пригоді, коли Україна вимагатиме відшкодування від Росії у Європейському суді.
Невдовзі така приймальна відкриється на вулиці Заньковецької, 5, у Чернівцях.
Війну почали наші олігархи, які платили за безпорядки і їздили в Росію і досі ходять на свободі, а росіяни прийшли вже після так званого референдуму. А спочатку мешканці Донбасу вирішили підробити — їм обіцяли по 500 гривень за участь в акціях. Дехто йшов свідомо, дехто ні, але цю біомасу використала Росія.
На окупованій території є різні місця і різні настрої. Так території, котрі зазнали обстрілів з боку росіян, змінили свою думку. Але довести їм було важко.
- Був такий випадок у Станично-Луганському районі, - пригадала активістка. - Зруйнована обстрілом хата. Питаю: "Вас бомбила Росія?" - "Не знаю" - "А звідки стріляли?" - "Звідти" - "Але там за 100 метрів російський кордон" - "Не знаю". Тобто не хотіли вірити. Але коли прийшло усвідомлення, настрої змінюються. Території, які не знали російських обстрілів — Краснодон, Красний Луч, Антрацит, чесно кажучи, задоволені. Вони отримують і українську пенсію і російську — так, там усе дорого, але не бомблять і гроші є. Хочуть українських товарів, бо кращі, але готові їх купувати за російські рублі. На жаль, немає належної інформаційної політики України, щоб працювати з нашими громадянами там. Бо така ситуація псує людину — вони щось отримують, при цьому можна нічого не робити, тож і задоволені. А я вважаю, що з людьми на окупованих територіях треба працювати, їм допомагати, навіть вести партизанський рух, бо там і патріоти залишилися, але торгувати — ні.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
24-12-2015, 18:11
0
1 761