Матір із дочкою не хочуть повертатись до Росії, бо полюбили Україну. Та жити тут не можуть: в них немає українського громадянства. Щоб стати українками офіційно, вирішили написати листа Президентові.
Росіянка Євгенія показує фотографії, де вона із донькою ще вдома, в Санкт-Петербурзі. До України приїхали у 2011 – у Чернівцях на неї чекав наречений, йдеться у сюжеті ТРК А.С.С.
Євгенія Вороніна, переселенка: "Он приехал за нами, нас забрал. В тот момент никаких тяжелых отношений между странами не было. Все было хорошо, это был 11 год. Мы сюда переехали, стали здесь жить. В 2012 году у нас родился сын".
Дочка Євгенії, Аріна, одразу ж пішла в школу. Їй довелось вивчити мову. Та для неї це не склало труднощів: дівчинка теперпише патріотичні вірші та перемагає на олімпіадах з української мови. Розповідає, Україна їй подобається більше.
Аріна Тєрєхова, дочка Євгенії: "Здесь живется лучше, здесь как-то комфортнее. Люди лучше ко мне относятся. Как бы нет как такового расизма, как многие говорят, что к россиянам плохо относятся. Нет, наоборот, тут все ко мне относятся хорошо. Украинский язык было выучит не тяжело. Выучила буквально за несколько недель, так, базово. Ну а дальше учила с одноклассниками".
Мирослава Камінська, класний керівник: "Аріна – гарна учениця. Навчається в даній школі з 2 класу на високому і достатньому рівнях. Має нахили до гуманітарних наук. Взагалі їй добре даються всі предмети. Дуже було приємно відзначити, що вона минулого року посіла 3 місце у другому етапі міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка".
Та українського громадянства у Євгенії та Аріни немає, а тимчасове посвідчення стало недійсним ще влітку минулого року. Для того, щоб отримати довідку знову, їм потрібно повернутись в Росію. Та вони перетинати кордон не наважуються.
Євгенія Вороніна, переселенка: "Выехать туда, за границу, учитывая то, что там происходит, ну, как-то, мне хочется быть живой мамой двоих детей. Мне, честно говоря, страшно туда выезжать. Естественно, как любому нормальному, законопослушному гражданину мне хочется легализовать свое положение, просто потому, что я собираюсь прожить всю жизнь. Здесь моя семья, здесь мой муж, мой сын. Здесь учится моя дочь. Мы здесь живем и никуда уезжать отсюда не собираемся".
Жінка запевняє, любить Україну і допомагає українському війську, тому в своєму прагненні не зневірилась. Щоб отримати громадянство, Євгенія написала листа Президентові Петру Порошенку.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.