У Чернівцях вже є перший приклад вдалої співпраці мешканців з міською владою щодо ремонту фасаду будинку в історичній частині міста – по вулиці Лесі Українки, 31.
Про це повідомляє прес-служба міської ради.
Мешканці цього будинку створили ініціативну групу з шести чоловік, вибрали її голову та заключили тристоронній договір з управлінням капітального будівництва містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради і підрядною організацією ТзОВ "Ремтеплобуд". Кошторисна вартість виконання ремонтних робіт фасаду становить 52 912 тис. грн.
Відділом охорони культурної спадщини розроблено паспорт оздоблення фасаду будівлі та визначено його кольористику. Будівля розташована в межах комплексної охоронної зони центрального історичного ареалу м. Чернівців, а також буферної зони пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та відповідно до історико-архітектурного опорного плану є об’єктом цінної забудови.
Днями ремонт фасаду закінчено. Роботи по проведенню ремонтно-реставраційних робіт брам, дверей, під’їздів, фасадів будинків, які розташовані в межах комплексної охоронної зони, за дольової участі самих мешканців тривають. Сформовано попередні переліки об’єктів на яких необхідно провести ремонтно-реставраційні роботи: 45 дерев’яних дверей, кованих брам та 76 фасадів.
Також до відділу охорони культурної спадщини звертаються мешканці та юридичні особи щодо дольової участі у проведенні ремонтних робіт брам та фасадів, які не увійшли до попереднього переліку. Таких заяв вже є 20. Дольова участь мешканців складає 20%, Чернівецької міської ради – 80%. В міському бюджеті на ці роботи передбачено біля 2 млн. гривень. Спільними зусиллями влади і чернівчан можна зробити наше місто ще привабливішим і охайнішим. Адже вигляд фасаду історичного будинку, відновлення старовинної кованої брами чи дерев’яних дверей, повернення автентичного вигляду споруді в центрі міста – це спільний обов’язок і влади і городян.
21-11-2015, 01:52
0
2 572