У пані Ганни троє дітей. З синами жінка не спілкується вже понад 20 років. Каже, вони просто зневажають її і ніколи не навідують. Біля старенької залишилась лише дочка Марина. Але та хвора, тому потребує догляду. Після смерті чоловіка, розповідає пані Ганна, вони з дочкою стали єдиними законними власницями квартири. Та сини через суд хочуть забрати їхнє помешкання собі, йдеться в сюжеті телеканалу ТВА.
- Далі у 2015 році з'явилася якась судова справа. Після цього власником став син В'ячеслав. Я з сином не спілкуюся 25 років, а за квартирою він прийшов, - наголосила Ганна Глива, пенсіонерка.
І подібні листи надходили старенькій чи не щотижня. Змісту більшості з них вона не розуміла, а тому зверталась до юристів. Аби розрахуватися з правниками, жінка навіть продала всі цінні речі з квартири. Старший син, за її словами, через суд уже частково позбавив її прав на помешкання. Тепер же з частиною власності дочки те саме намагається зробити молодший син.
- Вони ще й з погрозами виступають, з погрозами за мою квартиру. Вони хочуть мене вбити, а дочку мою відправити у психлікарню, - заявила пенсіонерка.
Аби заволодіти помешканням матері, молодший син підіслав до неї підставного нотаріуса, яка обманом видурила у старенької документи на квартиру, каже жінка. Старенька забила на сполох і побігла до юристів.
- А він мені каже: "Вважайте, що пропала ваша квартира. Пропала. Нащо ж ви документи віддали?" Але тепер треба цю аферистку знайти, - бідкається Ганна Глива, пенсіонерка.
Та підставного нотаріуса, як вітром здуло. На телефонні дзвінки ніхто не відповідає. Пані Ганна хоче оскаржити рішення суду, але без документів попередніх судових засідань це неможливо зробити.
- Я писала заяву, штамп поставили, а коли пішла до суддів, вони мені відмовили, - розповіла жінка.
Щоби якось вплинути на синів, пенсіонерка ходила з заявою і в міліцію.
- Каже, зараз начальника міліції немає, може, через годину прийде. Та я йому передам заяву, - сказала Ганна Глива.
Утім, відповіді старенька так і не дочекалась.
- Ніхто мені не відповідає. Сиджу, як у пеклі, й чекаю свого кінця. Я залишилась ні з чим. Не маю ні квартири, і не знаю, куди йти, - скаржиться старенька.
Юристи ж кажуть, страхи пенсіонерки безпідставні, адже лише вона та її дочка є законними власницями квартири, і ніхто заволодіти їхнім помешканням не зможе.
- Особа вважається такою, що прийняла спадщину, якщо протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця вона подала заяву до нотаріуса про прийняття спадщини, або якщо на день смерті спадкодавця вона проживала разом із ним за однією адресою. Особа може бути виселена з житла, лише якщо вона не проживає в цій квартирі, або якщо вона систематично порушує принципи співіснування з іншими співмешканцями, - пояснив Денис Чайка, помічник адвоката.
Аби довести, що документи підроблені, чи що у бабусі їх видурили, варто звертатись тільки до правоохоронців, радять юристи. Тож старенькій залишається набратись терпіння і чекати, коли вартові правопорядку знайдуть час і на "мізерні" проблеми старих та беззахисних.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.