Фестиваль комедій у Чернівцях триває. У 8 день "Золотих оплесків" у Чернівцях виступив Коломийський театр. Театрали показали нове прочитання знаменитої п`єси виставою "Езоп".
Харизматичний гуцульський тон відчувався з самого початку вечора у представленні ведучих і у виході акторів на сцену. Коломийчани вирішили не виходити з-за куліс, а прямо з зали. В колоритних гуцульських костюмах з характерними народними інструментами актори піднімаються на сцену і виспівують коломийки.
Перед акторами постало дуже важке завдання: показати давню грецьку історію з гумором.
Це історія про раба Езопа, який потрапив у дім філософа Ксанфа і, незважаючи на свою фізичну непривабливість, став предметом кохання його дружини Клеї. Езоп розповідав цікаві повчальні байки, якими потім хизувався філософ Ксанфа. Головний герой не мріє про багатство, славу... Єдине до чого він прагне - свобода. Раб мріяв лише про те, щоб він став вільним.
Коломийчани зуміли показати, що стара грецька історія не втратила своєї актуальності дотепер. Езоп розповідає, що хотів мандрувати й дійти до землі, де живе цар, у якого великий палац і навіть… золотий унітаз. Звичайно, це сучасне доповнення всім відомої п`єси, проте яке актуальне! Навіть той "майдан", де виступали філософи сприймався публікою по-іншому.
Цікавим ходом театралів була відмова від декорації. Все, що було на сцені - блакитна завіса. З її складок “литиметься” вино, завіса буде стіною будинку, з неї “вирізьбляються” античні фігури, які завмиратимуть і оживатимуть, тканина ставатиме елементами вбрання героїв.
Що найкраще у світі? Людський язик. А що найгірше? Людський язик…Провідні ідеї старого грецького світу коломийчани передали глядачам сповна. Вони показали, що історія циклічна, і що філософські думки того періоду досі правдиві. В ці складні для нашої країни дні, слова Езопа не втрачають актуальності: “Кожна людина дозріла для свободи, для того, щоб померти за неї!”. (Діана Ватаман)