Експерти прогнозують низьку активність виборців на місцевих виборах 25 жовтня. Молоді люди говорять, що втомилися від політики, натомість пенсіонери часто готові навіть продати свій голос за матеріальні блага.
Проте йти на вибори треба обов’язково. Чому на цих виборах важливий голос кожної людини, журналісти molbuk.ua поцікавились у відомих буковинців.
Христя ВЕНГРИНЮК, письменниця:"У 2010 році я навчалася у Польщі і не могла владнати справи з документами, щоб проголосувати у Кракові. Відпросилася з пар, взяла квиток і поїхала в Чернівці на один день, щоб віддати свій голос. Тоді багато знайомих з мене зловтішалися, мовляв, навіщо, через один голос нічого не зміниться! Якщо таку позицію матиме кожен, то не ми обиратимемо владу, а влада просто почне обирати нас. Свідомою є та країна і та нація, яка має високу явку виборців. Це означає, що людей болить, що вони не байдужі, що вони вболівають за краще майбутнє! І що вони мають надію! Наша надія згасає від злочинних махінацій, які творять депутати, сиплячи людям в очі золотий пісок із гречки та фальшивих проїзних квитків. Але ми можемо протистояти цьому свавіллю та брехні! І нехай кожен голос буде вирішальним, щоб ми відчували справжню відповідальність перед майбутнім України!".
Олег АНГЕЛЬСЬКИЙ, професор ЧНУ, винахідник:"На вибори треба йти тому що влада в найближчий час, як передбачають наші очільники, має перейти в регіони. Обласні, міські та районні ради вирішуватимуть значно більше питань, включаючи і фінансовий розподіл та грошові потоки. Це дозволить, скажімо, ремонтувати автошляхи, інфраструктуру міста й області, більш продумано розподіляти фінанси обласного, районного та міського масштабів.
Від нових обранців та міського голови очікую, щоб освітні та наукові програми почали розвиватися на Буковині. Останнім часом сфері освіти, науки і культури приділяється дуже мало уваги. А від цього дуже залежить якість підготовки учнів, випускників та абітурієнтів".
Ярослав СОЛТИС, народний артист України, художній керівник Буковинського ансамблю пісні і танцю:"Чомусь ми всі звикли завжди ображатися на владу, бо вона не так все робить, як би ми того хотіли. Але ми ж самі її обираємо. Напевно, ми самі не відчуваємо відповідальності за те, кого ми приводимо до влади. Недарма кажуть, що який народ, такий і уряд, таке і керівництво держави. Я вважаю, що на вибори треба йти. Бо колись у радянські часи ми нарікали, що у нас немає вибору. Тепер він є, але ми не завжди його правильно робимо, і, на жаль, це мало хто усвідомлює. Ми дуже сердечно купуємося на обіцянки, але не усвідомлюємо, що більшість тих обіцянок майбутні депутати не спроможні виконати. Тому до свого вибору потрібно підходити обдумано.
Сподіватися на зміни треба. Інакше – який зміст йти на ті вибори? Я очікую чесної роботи нових депутатів і міського голови. Сподіваюся, що кожен із них зрозуміє свою відповідальність. Якщо ти балотуєшся в органи місцевої влади, ти повинен розуміти, що у майбутньому люди про тебе будуть згадувати – про те, що ти зробив, і що не зробив. Тому я надіюся, що більшість депутатів, які будуть вибрані – це будуть ті, які справді хочуть змінити своє місто на краще".
22-10-2015, 13:30
0
2 378