На Вижниччині Світлану Ярему називають народною поетесою. Діти у садках і школах вивчають її вірші, а місцеві композитори пишуть пісні на її слова. А ще ця незвичайна жінка придумала власну техніку дизайн-колажу, за якою виготовила понад 400 ікон і картин.
Схвильована винуватиця торжества у старовинній вишитій сорочці, кептарику з бісером, на шиї – коралі приймала вітання.
"Цю сорочку вишила ще моя бабуся. Спочатку її носила мама, а потім передала мені, тому вона дуже дорога, як пам’ять, – каже пані Світлана. – Вийшла вже 17 моя книжка для школярів молодшого та середнього віку. У ній є вірші про Україну, про милосердя, про любов до батьківщини і Господа, цікаві ребуси та кросворди. Хоча пишу не тільки для дітей, а й для дорослих. Промовляю до людей струнами своєї душі, аби вони були добрими та милосердними до інших. Не можу дивитися, як хтось плаче, серце починає боліти. 29 років пропрацювала вчителькою в школі. Вчила дітей, аби ділилися з нужденними шматком хліба, допомогли старенькій бабусі чи дідусеві. Вірші народжуються, наче діти, яких у мене немає. Часто пишу їх ночами. Ми з чоловіком і мамою, якій майже 90 років, живемо в одній маленькій кімнатці, де двері виходять на асфальт.
Аби їх не будити, навіть не включаю світло. Записую навпомацки рядки на аркуші паперу, а вранці вже переписую начисто, щось міняю. А ще я видала п’ять пісенних альбомів, куди увійшло 65 пісень. Їх виконували ВІА "Смерічка", Любомир Равлюк, Христина Лікар, Анна Буриленко, Марія Матейчук". Пані Світлана дарує присутнім свої картини. У мене також є її ікона, яка стоїть на моєму робочому столі. "Ніколи не продала жодної своєї роботи, а тільки дарувала їх людям, бо дала таку обітницю перед Богом, – запевняє майстриня. – Понад 400 моїх картин та ікон є у церквах, капличках, школах, музеях, бібліотеках, багатьох оселях по всій Україні. Оздоблювала їх квітами, стрічками, перлинами, камінчиками, лелітками, вишивкою, мереживом. Це наче обереги, в які вкладена частинка моєї душі. Нехай вони приносять радість і щастя людям. Сама вигадую сюжети своїх картин. Часто хворію, маю другу групу інвалідності , тому почала займатися цим, аби не думати про свої болячки, життєві негаразди. Перш ніж розпочати роботу, молюся. Залежно від настрою підбираю кольори матеріалів. Погано бачу, то працюю зі збільшуваним склом".
16-10-2015, 14:17
0
1 527