На площі Святої Марії знесли будиночки "мистецького узвозу" (ФОТО)

Новини Чернівців / фоторепортаж
2 689
0
На площі Святої Марії знесли будиночки "мистецького узвозу" (ФОТО)

На площі Святої Марії нарешті знесли будиночки, які встановили під мостом декілька років тому. Їх використовували тільки під час Петрівського ярмарку та Дня міста для містечка майстрів. Раніше на площі планували створити постійний мистецький узвіз, але мрію так і не втілили у життя.

Про це повідомляє molbuk.ua

На площі Святої Марії знесли будиночки "мистецького узвозу" (ФОТО)


- Ще до 600-ліття Чернівців я запропонував відкрити на площі Турецької криниці (тепер Святої Марії, - авт.) постійно діючий мистецький узвіз. Подібні вже давно існують у Києві та Львові, - розповідав декілька років тому заслужений діяч мистецтв України Микола ШКРІБЛЯК. - Чернівецький узвіз повинен відображати мистецтво буковинського краю. Хоча сюди можуть приїжджати умільці з інших областей. Скажімо, на Міжнародний фестиваль народних ремесел "Буковинські джерела", який проводився під час святкування Дня міста, приїхало понад 400 майстрів з усієї України. На узвозі повинні продавати виключно вироби ручної роботи професійних майстрів і картини професійних художників. Головне, щоби він не перетворився у філіал Калинівського ринку.

На площі Святої Марії знесли будиночки "мистецького узвозу" (ФОТО)


- Мистецький узвіз на площі працюватиме щодня, - запевняв тодішній начальник управління соціально-економічного розвитку міськради Володимир ПУЛИНЕЦЬ. - Для цього встановили десять базових дерев’яних будиночків, де можна буде придбати сувеніри.

Так ті будиночки стояли під мостом декілька років. В них зібралися купи сміття. Ніхто за стан будиночків не відповідав.

На площі Святої Марії знесли будиночки "мистецького узвозу" (ФОТО)


На думку чернівчан і чиновників, встановлені для мистецького узвозу будиночки не вписувалися у старовинну площу та псували її зовнішній вигляд. Останнім часом тут ночували безхатченки. Біля них вигулювали собак. У фірми-генпідрядника, яка відновлювала площу, виникли фінансові проблеми, а будиночки мистецького узвозу належать саме цій фірмі. Прибрати їх мерія обіцяла ще у квітні минулого року, але зробила це тільки зараз - після відповідного судового рішення.

На площі Святої Марії знесли будиночки "мистецького узвозу" (ФОТО)

На площі Святої Марії знесли будиночки "мистецького узвозу" (ФОТО)


Чи буде на площі Святої Марії мистецький узвіз - поки що не знають ні в департаменті економіки, ні в департаменті містобудівного комплексу. Наразі жодного конкурсу з цього приводу не оголошували.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
На Буковині завтра попрощаються з батьком і двома синами, які потонули в Дністрі
7 142
Блогер перевірив 3 «найгірші» готелі Чернівців: брудна постіль, сміття під ліжком і ціни
6 508
Від занедбаної ферми до крафтової сироварні: як на Буковині церква створила унікальне господарство
3 681
Попереду - новий етап: у школах Чернівців відгуляли випускні вечори (ФОТО)
3 294
Особняк та об’єкти в туркомплексі: на Буковині посадовець збагатився на 32 млн грн - фото
2 972
Знайшли майже за 5 км від місця зникнення: як на Буковині шукали потонулого у Дністрі хлопчика
2 457
Африка «підштовхує» спеку: на Буковину суне гаряче повітря
2 365
У громаді на Буковині призначили нових директорів: хто яку школу очолить
2 219
Дністер критично змілів: жителів міста на Буковині закликають економити воду
1 961
З російського полону додому повернулись 160 українців: серед звільнених - буковинець
1 922