У Чернівецькому ботсаду зацвіли тюльпанові дерева

Новини Чернівців / Життя
4 630
0
У Чернівецькому ботсаду зацвіли тюльпанові дерева

Два тюльпанові дерева, яким майже 140 років, почали цвісти в Ботанічному саду Чернівецького національного університету. Екзоти, квіти яких схожі на тюльпани, походять із Північної Америки. Висота дерев сягає 50 метрів.

– Це рідкісне тюльпанове дерево або ліріодендрон тюльпановий росте тут ще відтоді, коли у Ботанічного саду була спільна територія з Народним садом – теперішнім парком культури та відпочинку імені Т. Шевченка, – розповіла провідний фахівець Ботсаду ЧНУ Марія ВИКЛЮК. – Є припущення, що йому вже майже 140 років. Тюльпанове дерево досить добре почувається у нас, чудово пристосувалося до місцевих кліматичних умов. Щороку воно цвіте, причому досить рясно. Життєздатні насінини ми збираємо, висіваємо і вирощуємо саджанці, які продаємо. Дерево виростає до величезних розмірів, тому росте зазвичай у парку. Висаджувати його біля будинку чи на дачі я би не рекомендувала. У Чернівцях тюльпанові дерева ростуть і цвітуть у Центральному та університетському парках. Можна їх побачити і на території області в старовинних парках колишніх панських маєтків. Його деревину використовують для виробництва музичних інструментів.

Помилуватися рідкісними квітами жовтого кольору можна ще декілька днів. Ботанічний сад працює з 09.00 до 17.00. Екскурсійні дні: понеділок, середа і п’ятниця.
У Чернівецькому ботсаду зацвіли тюльпанові дерева
У Чернівецькому ботсаду зацвіли тюльпанові дерева


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Африканська спека накрила Україну: синоптик назвав дату, коли стане прохолодніше
12 739
У Дністровському водосховищі - критично низький рівень води: на ГЕС зменшили виробіток електроенергії
6 314
Пенсії в Україні оформлюватимуть інакше: кому від серпня стаж зараховуватимуть за новими правилами
5 811
Реставрація за 2,6 млн грн так і не почалася: на Буковині судитимуть підрядника
5 273
Пенсіонерам необхідно змінити картки: один із великих банків припиняє роботу з Пенсійним фондом
5 175
На Буковині у річці зникли двоє чоловіків: тривають пошуки
5 075
У басейн забороняють приносити воду та їжу: фахівчиня пояснила, чи це дозволено
4 705
Нові виплати, тарифи й правила: до яких змін готуватись українцям у серпні
4 168
Сьогодні на Буковині попрощаються з двома полеглими воїнами
3 579
У Чернівцях без води понад 20 вулиць: аварія біля насосної станції
3 547